لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
شنبه ۳۰ تیر ۱۴۰۳ ایران ۲۲:۴۲

روبیو و کروز واکنش ترامپ به حمایت رهبر سابق کوکلاکس کلان را محکوم کردند


دونالد ترامپ
دونالد ترامپ

دونالد ترامپ، نامزد انتخابات ریاست جمهوری آمریکا از حزب جمهوریخواه گفت درباره دیوید دیوک، یک رهبر سابق گروه کوکلاکس کلان، گروهی که به برتری نژاد سفیدپوست اعتقاد دارد، چیزی نمی داند.

دیوید دیوک اخیرا حمایت خود را از نامزدی دونالد ترامپ اعلام کرد.

مجری شبکه سی ان ان، روز یکشنبه سه بار مختلف در یک مصاحبه تلویزیونی از دونالد ترامپ پرسید که آیا حاضر است بگوید که این گروه را محکوم می کند و حاضر است بگوید که آراء کسانی را که به برتری نژاد سفید معتقدند، نمی خواهد؟ که آقای ترامپ در پاسخ گفت چیزی درباره دیوید دیوک، رهبر سابق این گروه نمی داند و باید پیش از موضعگیری، در مورد گروه نیز مطالعه کند.

کوکلاکس کلان یک گروه معروف با سابقه نژاد پرست در آمریکا است اما دونالد ترامپ که مجری او را تحت فشار گذاشته بود، حتی از ذکر نام این گروه خودداری کرد. او گفت مجری باید فهرستی از اسامی گروه ها را تهیه کند و به او بدهد و بعدا وی درباره آنها موضع گیری خواهد کرد.

مارکو ربیو و تد کروز، رقیبان هم حزبی دونالد ترامپ روز یکشنبه به اقدام او واکنش نشان دادند.

سناتور مارکو ربیور گفت حزب جمهوریخواه نمی تواند کسی را نامزد نهایی خود در انتخابات ریاست جمهوری ماه نوامبر کند که حاضر نیست کسانی را که نژاد سفید را برتر می دانند، محکوم کند.

سناتور مارکو روبیو نیز گفت اقدام دونالد ترامپ واقعا ناراحت کننده است.

پیشتر "کمیته ضد افترا" در آمریکا که یک سازمان غیردولتی بین المللی یهودی است، از دونالد ترامپ خواسته بود حمایت دیوید دیوک از خود را رد کند.

دونالد ترامپ فعلا نامزد پیشتاز حزب جمهوریخواه است.

XS
SM
MD
LG