لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
دوشنبه ۱۴ اسفند ۱۴۰۲ ایران ۰۹:۵۷

نامزدهای انتخاباتی برای "سه شنبه بزرگ" آماده می شوند


دونالد ترامپ و هیلاری کیلنتون
دونالد ترامپ و هیلاری کیلنتون

دونالد ترامپ، داوطلب نامزدی مقام ریاست جمهوری از حزب جمهوریخواه آمریکا، با پیروزی در سه ایالت از چهار ایالتی که انتخابات مقدماتی درون حزبی در آنها برگزار شده است، موقعیتش را به عنوان پیشتاز داوطلبان جمهوریخواه حفظ کرده است.

او با چنین موقعیتی خود را برای انتخابات مقدماتی "سه شنبه بزرگ" آماده می کند.

در "سه شنبه بزرگ" انتخابات درون حزبی (دموکرات ها و جمهوریخواهان) در چندین ایالت به طور همزمان در اول ماه مارس، ۱۱ اسفند ماه، برگزار می شود و نامزد نهایی احزاب برای شرکت در انتخابات ریاست جمهوری ماه نوامبر تا حد زیادی مشخص می شود.

ترامپ که روز سه شنبه در ایالت نوادا بر رقیبان هم حزبی خود پیروز شد، روز چهارشنبه از سوی کریس کالینز عضو جمهوریخواه کنگره از نیویورک و دانکن هانتر از کالیفرنیا مورد تایید قرار گرفت.

با این حال، تد کروز، یکی از رقبای دونالد ترامپ روز چهارشنبه از مسیر انتخاباتی خود دفاع کرد و به نوعی وعده پیروزی در انتخابات را داده است.

مارکو روبیو سناتور ایالت فلوریدا و نزدیکترین رقیب حزبی ترامپ نیز از سوی شماری از جمهوریخواهان سنتی مورد تایید قرار گرفته است.

بنا به تازه ترین نظرسنجی ها از هر ۱۰ آمریکایی لاتین تبار ۸ نفر به ترامپ نظر نامساعد دارند و هیلاری کلینتون و برنی سندرز به ترتیب بیشترین حمایت را در میان این گروه نژادی دارند.

در بین دموکرات ها، تاکنون هیلاری کلینتون آراء بیشتری بدست آورده است.

XS
SM
MD
LG