لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
دوشنبه ۳۱ اردیبهشت ۱۴۰۳ ایران ۱۲:۵۹

استراتژی دولت ترامپ برای جذب جمهوری خواهان محافظه کار چیست؟


پرزیدنت ترامپ تلاش می کند پس از لغو رای گیری لایحه پیشنهادی‌اش برای جایگزینی قانون بیمه بهداشتی باراک اوباما، موسوم به اوباماکر طرح های دیگری را جلو ببرد. برخی از کارشناسان بر این باورند که شاید آقای ترامپ لازم باشد در سیاستش بازنگری کند.

بیل گالستون، تحلیلگر در موسسه بروکینگز، با اشاره به ناکامی دولت ترامپ در تصویب طرح بهداشتی جایگزین اوباماکر می گوید گرچه زمان زیادی از دوره ریاست جمهوری آقای ترامپ نگذشته است اما شاید لازم باشد او در سیاست و استراتژی‌اش بازنگری کند.

برخی منتقدان از جمله جب بوش، رقیب جمهوریخواه آقای ترامپ در انتخابات ریاست جمهوری، نیز می خواهند آقای ترامپ بیشتر مانند یک رئیس جمهوری رفتار کند و از توییت هایش دست بر دارد.

دموکرات ها از جمله هیلاری کلینتون، رقیب انتخاباتی آقای ترامپ، در پی لغو تصویب لایحه درمانی روح تازه ای گرفتند. خانم کلینتون این رویداد را یک پیروزی برای مردم آمریکا خوانده است.

جان فیری، کارشناس راهبردی جمهوریخواهان، می گوید این رویداد بیانگر ناکامی پرزیدنت ترامپ در جذب جمهوریخواهان محافظه کار است.

در حال حاضر دونالد ترامپ در مرکز توجه است. گالستون می گوید سئوال این است که آیا او می تواند با توجه به اتفاقاتی که تا کنون افتاده، استراتژی جدیدی در پیش گیرد؟

به اعتقاد برخی تحلیلگران، هنوز برای نظر دادن در این رابطه بسیار زود است و باید صبر کرد تا پرزیدنت ترامپ نیز مانند روسای جمهوری پیشین دوره انتقالی از نامزدی برای انتخابات ریاست جمهوری به فرماندهی کل قوا را طی کند.

http://gdb.voanews.com/504DC5E1-F75B-4FFC-B4D1-9C2ABE3A6DD5.gif

XS
SM
MD
LG