لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
جمعه ۲۴ فروردین ۱۴۰۳ ایران ۱۷:۳۹

ملانیا ترامپ در مراسم اعطای جوایز زنان شجاع: آنها باید الهام بخش ما باشند


ملانیا ترامپ همسر رئیس جمهوری ایالات متحده و توماس شنون معاون وزارت خارجه در امور سیاسی روز چهارشنبه در مراسمی جوایز زنان شجاع وزارت خارجه آمریکا را به زنان برجسته و استثنایی از سراسر جهان اعطا کردند.

توماس شنون در آغاز این مراسم گفت «از سال ۲۰۰۷ این جایزه به زنانی از سراسر جهان اعطا شده که شجاعت و رهبری استثنایی از خود نشان داده اند؛ از ناملایمات قدرت گرفته اند تا جوامع را متحول کنند. این زنان احساسات جوامع را برانگیخته و دولت ها را برای توجه دادن به عدالت بسیج کرده اند؛ علیه فساد سخن گفته اند، از خشونت و افراط گرایی جلوگیری کرده اندو برای برقراری قانون و صلح تلاش کرده‌اند.»

بانوی اول آمریکا نیز در ستایش برندگان جوایز زنان شجاع وزارت خارجه ایالات متحده گفت آنها «زنانی هستند که برغم خطرهای غیرقابل تصور برای امنیت خودشان، برای عده زیادی بسیار موثر بوده‌اند. هر یک از این زنان قهرمان داستان فوق العاده ای از شهامت دارند که باید الهام بخش ما باشد.»

ملانیا ترامپ در مراسم اعطای جوایز زنان شجاع: آنها باید الهام بخش ما باشند

ملانیا ترامپ در ادامه گفت این افراد «زنانی هستند که با شهامت، شجاعت و رهبری در راه دفاع از صلح، عدالت، حقوق انسانی، برابری جنسیتی و توانمندی زنان قدم برداشته‌اند. راهی که برای آنها همراه با به جان خریدن خطرهای شخصی بوده است.»

جوایز امسال به ۱۲ زن از بنگلادش، سوریه، ترکیه، یمن، عراق، بوتسوانا، کنگو، نیجر، پاپوآ گینه نو، پرو، کلمبیا و ویتنام تعلق گرفت.

اعطا این جایزه در سال ۲۰۰۷ توسط کاندولیزا رایس وزیر خارجه وقت ایالات متحده آغاز شد و تاکنون بیش از صد زن از بیش از ۶۰ کشور جهان آن را دریافت کرده‌اند.

http://gdb.voanews.com/504DC5E1-F75B-4FFC-B4D1-9C2ABE3A6DD5.gif

XS
SM
MD
LG