لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
چهارشنبه ۳ مرداد ۱۴۰۳ ایران ۰۳:۴۵

جرد کوشنر مامور ایجاد تحول در نظام اداری آمریکا شد


«دفتر نوآوری آمریکا» در کاخ سفید مامور ایجاد تغییر و تحول بنیادین در نظام اداری ایالات متحده شده است.

ریاست این نهاد جدید با جرد کوشنر دستیار ارشد رئیس جمهوری آمریکا است، که پیشتر نیز چندین ماموریت بین المللی به او محول شده بود.

آقای کوشنر داماد دونالد ترامپ رئیس جمهوری ایالات متحده است و طیف گسترده وظایف او پرسش برانگیز شده است.

جرد کوشنر بازرگان میلیونر و داماد ۳۶ ساله ترامپ مامور شده با بهره گیری از تجارب بخش خصوصی، تشکیلات اداری عریض و طویل واشنگتن را به روز کند.

آقای کوشنر پیشتر در مورد موضوعاتی در رابطه با مکزیک و چین به پرزیدنت ترامپ کمک کرده بود، و آقای ترامپ نیز گفته بود از نظرات داماد خود در سر و سامان دادن به صلح میان اسرائیل و فلسطینی ها استفاده خواهد کرد.

کاخ سفید معتقد است که جرد کوشنر برای ایجاد تغییر و تحول در نظام اداری آمریکا از هر نظر آماده است.

به گفته شان اسپایسر سخنگوی کاخ سفید «اگر تا به حال با دولت سر و کار داشته اید، دیده اید که تا چه حد قدیمی و عقب افتاده است. این تشکیلات به مردم آمریکا و رای دهندگان آمریکایی خدمت نمی کند. این کارها و به ویژه فراهم آوردن فناوری می تواند به صورت دیگری انجام شود.»

اما ماموریت دفتر نوآوری آمریکا در عمل با چالش های بسیاری روبروست.

استفن گلداسمیت، دانشگاه هاروارد در این زمینه گفت: «مسائل اداری و مربوط به قانونگذاری پیچیده اند. اما تلاش برای نوآوری در آن، آن هم در بالاترین سطح، طبعا امیدوار کننده است و شاید هم واقعا اوضاع را عوض کند.»

دفتر نوآوری آمریکا مامور شده تا ضمن بهبود «کیفیت زندگی برای آمریکایی ها» به افزایش اشتغال در این کشور کمک کند.

مقام های آمریکامی گویند مهمترین وظیفه این دفتر مشخص کردن آن بخش از وظایف اداری است که در نهایت می تواند به بخش خصوصی واگذار شود.

http://gdb.voanews.com/504DC5E1-F75B-4FFC-B4D1-9C2ABE3A6DD5.gif

XS
SM
MD
LG