لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
پنجشنبه ۶ اردیبهشت ۱۴۰۳ ایران ۰۵:۴۰

دونالد ترامپ در فیلادلفیا: برای آن که کشوری ثروتمند باشیم اول باید ایمن باشیم


دونالد ترامپ رئیس جمهوری آمریکا بعد از ظهر پنجشنبه در هتل محل گردهمایی داخلی قانونگذاران حزب جمهوریخواه در فیلادلفیا حاضر شد و در میان اعضای ارشد این حزب سخنرانی کرد.

او در این سخنرانی به موضوعات مختلفی چون ساخت دیوار مرزی با مکزیک، ایمن ساختن مرزها، شهرهای پناه دهنده به مهاجران غیرقانونی در آمریکا، بیمه بهداشت و درمان باراک اوباما، اصلاح قانون مالیات، مبارزه با تروریسم اسلامی، و افزایش اشتغال و حقوق، اشاره کرد.

آقای ترامپ درباره لغو سفر رئیس جمهوری مکزیک به آمریکا گفت: «رئیس جمهوری مکزیک و من توافق کردیم که ملاقاتمان را به هفته آینده موکول کنیم.»

او بار دیگر بر لزوم ایمن ساختن مرزهای آمریکا و مکزیک تاکید کرد و گفت مجرمان به مکزیک بازگردانده می شوند. او گفت «برای آن که کشوری ثروتمند باشیم، اول باید ایمن باشیم.» او گفت «هزینه مهاجران غیرقانونی را مالیات دهندگان آمریکایی می پردازند.»

آقای ترامپ همچنین بر مخالفت خود با نفتا- قراداد تجارت آزاد آمریکای شمالی – تاکید کرد و گفت: «نمی گذارم مردم مالیات دهنده آمریکایی هزینه نفتا را بدهند.» او پیشتر نفتا را پیمانی بد توصیف کرده بود که موجب از دست رفتن فرصت های شغلی آمریکا می شود.

دونالد ترامپ در بخش دیگری از سخنانش از دیرکرد سنای آمریکا در تایید صلاحیت گزینه های پیشنهادی او برای سمت های کابینه و دیگر نهادهای دولتی انتقاد کرد.

برای تازه ترین خبرها توییتر صدای آمریکا را دنبال کنید:

آقای ترامپ در بخش دیگری از سخنانش وعده داد که ارتش را بازسازی و از نظامیان آمریکایی حمایت کند.

دونالد ترامپ درباره بیمه بهداشت و درمان باراک اوباما گفت، این بیمه «هزینه ها را به شدت افزایش داده و فاجعه بار است.»

http://gdb.voanews.com/504DC5E1-F75B-4FFC-B4D1-9C2ABE3A6DD5.gif

XS
SM
MD
LG