لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
یکشنبه ۶ خرداد ۱۴۰۳ ایران ۰۶:۵۶

واکنش ترامپ به جمع‌آوری لباسهای برند ایوانکا؛ رفتار فروشگاههای بزرگ با دخترم منصفانه نیست


پرزیدنت ترامپ به همراه دخترش ایوانکا و پسرانش
پرزیدنت ترامپ به همراه دخترش ایوانکا و پسرانش

دونالد ترامپ، رئیس جمهوری آمریکا در توییتر شخصی خود از سیاستی که فروشگاه های بزرگ زنجیره ای آمریکا در قبال فروش محصولات برند دخترش ایوانکا در پی گرفته اند، انتقاد کرد.

چندی پیش دو فروشگاه بزرگ «نوردستروم» و «نیمِن مارکِس» در آمریکا فروش محصولات تولیدی ایوانکا ترامپ، دختر رئیس جمهوری را متوقف کردند.

هر دو فروشگاه در بیانیه هایی گفتند که به خاطر فروش پایین محصولات ایوانکا ترامپ این تصمیم را گرفتند. اما برخی معتقدند تصمیم آنها سیاسی بوده و به کمپین موسوم به «کیف پولت را بچسب» ربط دارد. این کمپین که به تازگی تشکیل شده، مردم را به تحریم محصولاتی که تحت نام رئیس جمهوری آمریکا و دخترش ارائه و تولید می شوند، دعوت کرده است.

آقای ترامپ در توییتی نوشت « نوردستروم با دخترم ایوانکا رفتار غیرمنصفانه ای داشت. او انسانی خارق العاده است و همیشه به من فشار می آورد تا کار درست را انجام دهم. وحشتناک!»

حساب رسمی توییتر رئیس جمهوری آمریکا نیز این توییت را به اشتراک گذاشت.

سهام نوردستروم، پس از توییت رئیس جمهوری آمریکا کمی پایین آمد اما دوباره بالا رفت. این شرکت، تا این لحظه پاسخی به اظهار نظر رئیس جمهوری نکرده است.

دو فروشگاه بزرگ دیگر «تی جی مکس» و «مارشالز» لباسهای ایوانکا ترامپ را از قسمت مخصوصی که به آن ارائه داده بودند، برداشتند و هر چند دیگر برایش تبلیغ نخواهند کرد اما به عرضه آن ادامه خواهند داد.

فروشگاه «می‌سیز» که بزرگترین فروشگاه زنجیره ای آمریکاست نیز علی رغم انتقادها و فشارهای اخیر، هنوز محصولات مارک ایوانکا ترامپ را عرضه می کند.

فروشگاه دیگر، «بلومیندیلز» نیز پیشتر تعهد داده بود که لباسهای مارک ایوانکا را در هفت فروشگاه خود ارائه دهد اما سخنگوی این فروشگاه می گوید تعهدشان از این فراتر نمی رود. «بلومیندیلز» بیش از چهل شعبه در سراسر آمریکا دارد.

http://gdb.voanews.com/504DC5E1-F75B-4FFC-B4D1-9C2ABE3A6DD5.gif

XS
SM
MD
LG