لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
چهارشنبه ۲ خرداد ۱۴۰۳ ایران ۱۶:۰۵

هدیه تولد دونالد ترامپ به دامادش: پست مشاور ارشد کاخ سفید؛ جرد کوشنر کیست


روز دهم ژانویه ، تولد سی و شش سالگی جرد کوشنر، داماد دونالد ترامپ است. امسال، او بزرگترین هدیه را از پدر زنش دریافت کرد.

جرد کوشنر که تا پیش از انتخابات ریاست جمهوری آمریکا، در انظار عمومی بیشتر به عنوان همسر ایوانکا ترامپ شناخته می شد حالا قرار است به عنوان مشاور ارشد رئیس جمهوری آمریکا وارد کاخ سفید شود.

جرد کوشنر، در یک خانواده متمول یهودی در نیوجرسی متولد شد. بزرگترین فرزند خانواده است و یک برادر و دو خواهر دارد.در رشته حقوق درس خوانده اما در کار املاک است.گفته می شود شرکتش در نیویورک دویست میلیون دلار ارزش دارد. کوشنر همچنین صاحب امتیاز هفته نامه «نیویورک آبزرور» است.

کوشنر، ابتدا در دانشگاه هاروارد مشغول به تحصیل شد اما بعد به دانشگاه نیویورک رفت. بیست و چهار ساله بود که تصمیم گرفت در کسب و کار خانوادگی که در واقع کار املاک و مستغلات بود مشغول کار شود.

جرد کوشنر و ایوانکا ترامپ در سال ۲۰۰۹ با هم ازدواج کردند. ایوانکا برای راضی کردن خانواده کوشنر به این ازدواج تغییر دین داد و مراسم دین یهودی را نیز همراه با همسر و فرزندانش به جا می آورد.

به گفته ایوانکا ترامپ، او و همسرش در بیشتر قرارهای رومانتیک خود در مورد ساخت و سازهای کوشنر هم صحبت می کنند. کوشنر به شوخی می گوید در خانه آنها، ایوانکا مدیرعامل است و خودش عضو هیأت مدیره.

جرد کوشنر، زیاد دوست ندارد در مورد خودش و زندگی شخصی اش صحبت کند اما در عکسها و ویدئوهای خانوادگی که ایوانکا بر روی اینستاگرام منتشر می کند می توان پدر بودن و همسر بودن او را نیز شاهد بود.

کوشنر از همسرش ایوانکا به عنوان زنی قدرتمند و باهوش یاد می کند که به هر چه بخواهد می رسد. او همچنین از حامیان کمپین «زنان شاغل» ایوانکا ترامپ است؛ کارزاری که تأکید می کند زنان نباید به خاطر شغلشان، زندگی خانوادگی خود را فراموش کنند و بالعکس.

جرد کوشنر، استراتژی جذب مخاطب دیجیتال را خوب بلد است. او مدیریت کمپین انتخاباتی دونالد ترامپ در فضای مجازی را بر عهده داشت. همچنین در بالا بردن میزان مخاطب اینترنتی هفته نامه «نیویورک آبزرور» نقش کلیدی داشت.

او در سال ۲۰۱۵ در فهرست موفق ترین تاجران زیر چهل سال مجله «فورچن» قرار گرفت و آن زمان بود که اهمیت دسترسی همگانی به اینترنت در آمریکا و علاقه اش به تلاش در این رابطه را مطرح کرد.

البته خود جرد کوشنر در فضای مجازی چندان فعال نیست. با اینکه هجده هزار و هفتصد نفر در توییتر دنبالش می کنند اما هنوز یک توییت هم نزده است.

کوشنر با همسرش ایوانکا، دختر پنج ساله اش آرابلا، پسر سه ساله اش جوزف و پسر ده ماهه اش تئودور به خانه لوکسی در واشنگتن نقل مکان خواهد کرد.

http://gdb.voanews.com/504DC5E1-F75B-4FFC-B4D1-9C2ABE3A6DD5.gif

XS
SM
MD
LG