لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
پنجشنبه ۶ اردیبهشت ۱۴۰۳ ایران ۱۲:۳۸

نخستین سخنرانی پرزیدنت ترامپ در نشست مشترک کنگره؛ از صدای آمریکا ببینید


سخنرانی پرزیدنت ترامپ در نشست مشترک سنا و مجلس نمایندگان آمریکا، اولین حضور وی در مقابل سناتورها و اعضای مجلس نمایندگان است که در دسامبر گذشته و در چارچوب مجمع گزینندگان او را به ریاست جمهوری انتخاب کردند.

شان اسپایسر سخنگوی کاخ سفید، تم اصلی سخنان پرزیدنت ترامپ در نشست مشترک کنگره را اینگونه توصیف کرد: «از کجا آمده ایم و به کجا می رویم.»

انتظار می رود که جزئیات سخنان سه شنبه شب پرزیدنت ترامپ بر موضوعاتی چون مالیات، بیمه بهداشتی و بویژه جایگزین کردن بیمه همگانی دولت پیشین موسوم به «اوباماکر» باشد.

بنا به مقاله ای در ان‌پی‌آر، رادیو عمومی ملی آمریکا، متن سخنرانی آقای ترامپ را استیون میلر، مشاور ارشد دونالد ترامپ، می نویسد، شخصی که همچنین متن سخنرانی تحلیف او را نوشته بود اما به گفته کاخ سفید، سخنرانی رئیس جمهوری در جلسه مشترک کنگره لحنی متفاوت خواهد داشت.

منابع نزدیک به کاخ سفید گفته اند که سخنان پرزینت ترامپ در جلسه مشترک کنگره، بر خلاف سخنرانی تحلیف، خوشبینانه خواهد بود و بر ساختن آینده ای روشن برای آمریکا متمرکز خواهد بود.

نشست مشترک سنا و مجلس نمایندگان آمریکا در مناسبت هایی چون «گزارش سالانه رئیس جمهوری از وضعیت کشور» یا State of the Union و یا تأیید آراء انتخابات ریاست جمهوری در مجمع گزینندگان برگزار می شود.

از آنجا که آقای ترامپ هنوز یک سال نخست خود در سمت ریاست جمهوری را سپری نکرده، نشست سه شنبه شب جایگزینی خواهد بود برای گزارش سالانه کشور که اغلب در اواخر ماه ژانویه یا اوایل ماه فوریه برگزار می شود.

سخنرانی پرزیدنت ترامپ در نشست مشترک کنگره، سه شنبه ۱۰ اسفند ماه ساعت ۸:۳۰ عصر به وقت واشنگتن و ۵:۰۶ دقیقه صبح روز چهارشنبه بوقت تهران از تلویزیون و صفحه فیسبوک بخش فارسی صدای آمریکا بطور زنده پخش خواهد شد.

http://gdb.voanews.com/504DC5E1-F75B-4FFC-B4D1-9C2ABE3A6DD5.gif

XS
SM
MD
LG