لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
شنبه ۲۹ اردیبهشت ۱۴۰۳ ایران ۰۳:۵۲

اولین حضور «استیو بنن»، استراتژیست ترامپ در یک نشست عمومی بعد از کسب این سمت


دو مشاور ارشد پرزیدنت ترامپ روز پنجشنبه در همایش اقدام سیاسی محافظه‌کاران (CPAC) در ایالت مریلند آمریکا حضور یافتند تا به سؤالاتی پاسخ دهند.

راینس پریبوس، مشاور و رئیس دفتر آقای ترامپ، و استیو بنن، استراتژیست و مشاور ارشد دونالد ترامپ، روز پنجشنبه پنجم اسفند ماه، در بخشی از همایش اقدام سیاسی محافظه‌کاران حضور یافتند و به سؤالات مت اشلپ، رئیس اتحادیه آمریکایی محافظه‌کاران، درباره وعده ها و سیاست های پرزیدنت ترامپ پاسخ دادند.

حضور این دو چهره که گفته می شود نقش عمده ای در کابینه ترامپ ایفا می کنند، در حالی است که اخبار ضد و نقیض درباره دعوای قدرت میان آنها و شدت نفوذ آنها بر رئیس جمهوری بالا گرفته است.

اما در همایش روز پنجشنبه، آقای پریبوس و بنن بر همکاری مشترک و اتفاق نظرشان بر سر مسائل عمده کابینه جدید تأکید کردند.

پریبوس که رئیس دفتر و مشاور آقای ترامپ است در همایش امروز تأکید کرد که پرزیدنت ترامپ با وجود چالش های بسیار، به وعده های پیش از انتخاباتش عمل خواهد کرد. او در این مورد به فرمان های اجرایی رئیس جمهوری و اقدامات او در راستای استحکام مرزهای کشور و نظارت بیشتر بر جریان مهاجرت به آمریکا اشاره کرد.

استیو بنن، مشاور ارشد آقای ترامپ، که به گفته برخی منتقدان نفوذی بیش از حد بر تصمیم های کاخ سفید دارد، در همایش محافظه‌کاران بر اهمیت سیاست آقای ترامپ در «ملی کردن» اقتصاد تأکید کرد و گفت مبارزه برای رسیدن به این اهداف، روز به روز سخت‌تر خواهد شد چراکه کابینه جدید با چالش های بسیاری روبروست.

استیو بنن در اینباره اشاره کرد به عادت های پیشین سیاستمداران در واشنگتن و گفت پرزیدنت ترامپ برای عمل به وعده هایش مجبور است ساختار سیاسی واشنگتن را کاملا متحول کند.

هر دو مشاور آقای ترامپ رسانه های آمریکایی را متهم کردند به اینکه وقایع را آنطور که هست منعکس نمی کنند. آقای بنن گفت شرکت ها و رسانه های آمریکایی عمدتا با یک «اقتصاد ملی» مخالفند و به همین دلیل سیاست های آقای ترامپ به مذاقشان خوش نیست.

با این حال، مشاوران آقای ترامپ با وجود اشاره به موانع و چالش های پیش رو، تأکید کردند که پیروزی پرزیدنت ترامپ در انتخابات، خود نشانگر نیاز به تغییر بنیادی در سیاست های داخلی و خارجی آمریکا بوده است.

آقای پریبوس و بنن در همایش روز پنجشنبه اطمینان حاصل کردند که آقای ترامپ نه تنها به وعده هایش بر اساس سیاست «صلح از طریق استحکام» عمل خواهد کرد بلکه در دور دوم انتخابات ریاست جمهوری در سال ۲۰۲۰ نیز برای باری دیگر پیروز خواهد شد.

http://gdb.voanews.com/504DC5E1-F75B-4FFC-B4D1-9C2ABE3A6DD5.gif

XS
SM
MD
LG