لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
یکشنبه ۲ اردیبهشت ۱۴۰۳ ایران ۰۵:۲۰

فرمان اجرایی جدید ترامپ برای افزایش اشتغال زایی در آمریکا


رئیس جمهوری ایالات متحده روز جمعه فرمان اجرایی را صادر کرد تا با تشکیل گروه‌های ویژه در آژانس‌ها و شرکت‌های آمریکایی، برای کنار گذاشتن مقررات و آئین نامه‌هایی که فرصت‌های شغلی را تهدید می‌کنند اقدام و گام‌های لازم برای افزایش اشتغال زایی برداشته شود.

به گزارش روزنامه واشنگتن پست، دونالد ترامپ که این فرمان را در حضور رؤسا و مدیران اجرایی چند شرکت‌ بزرگ آمریکایی در دفتر کار خود در کاخ سفید امضا کرد، گفت هر گروه «توصیه‌هایی» را برای لغو، یا اصلاح و ساده‌تر کردن مقررات جاری ارائه خواهد داد.

رئیس جمهوری آمریکا گفت که اجرای این فرمان «تضمین می‌کند که گروهی از افراد متعهد در داخل هر آژانس در مورد ضوابط و مقررات غیرضروری، دست و پا گیری که به ضرر اقتصاد و به ضرر اشتغال زایی و کسب و کار هستند، به تحقیق خواهند پرداخت.»

پرزیدنت ترامپ در ادامه گفت، هر مقرراتی باید یک آزمون ساده را پشت سر بگذارد، و آن این که آیا اجرای آن زندگی را برای کارگران یا مصرف کنندگان آمریکایی بهتر می‌کند؟ اگر پاسخ منفی باشد، به سرعت کنار گذاشته خواهد شد.

آقای ترامپ، که پیش از ریاست جمهوری، یک سرمایه دار و تاجر بوده است، در طول تبلیغات انتخاباتی خود وعده بهبود شرایط اقتصادی را داده است و برنامه‌های متعددی را نیز در این زمینه اعلام کرده است.

http://gdb.voanews.com/504DC5E1-F75B-4FFC-B4D1-9C2ABE3A6DD5.gif

XS
SM
MD
LG