لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
پنجشنبه ۲۸ تیر ۱۴۰۳ ایران ۰۸:۴۳

«افزایش تاریخی» بودجه دفاعی آمریکا؛ ترامپ ۵۴ میلیارد دلار به بودجه پنتاگون اضافه می‌کند


دونالد ترامپ، رئیس جمهوری آمریکا، روز دوشنبه از تصمیم خود مبنی بر یک «افزایش تاریخی» در بودجه دفاعی آمریکا خبر داد.

مقامات کاخ سفید روز دوشنبه ۹ اسفند ماه اعلام کردند بنا به طرح پیشنهادی پرزیدنت ترامپ، بودجه دفاعی آمریکا شاهد افزایشی حدودا ۱۰ درصدی خواهد بود که معادل ۵۴ میلیارد دلار در سال است. در سال مالی فعلی بودجه دفاعی آمریکا ۵۸۴ میلیارد دلار بوده است.

به گفته مقامات کاخ سفید، تأمین این افزایش ۱۰ درصدی در بودجه دفاعی همراه خواهد بود با کاهشی ۱۰ درصدی در بودجه بخش های دیگر دولت.

بنا به گزارش نیویورک تایمز، پرزیدنت ترامپ در سخنانش خطاب به فرمانداران ایالت های آمریکا گفت بودجه ای سالیانه برای طرحی با عنوان «ایمنی عمومی و امنیت ملی» پیشنهاد خواهد کرد که در آن، سیستم نظامی و ایمنی عمومی آمریکا در اولویت قرار خواهند گرفت.

بودجه پیشنهادی پرزیدنت ترامپ در زمینه دفاع، اولین بودجه پیشنهادی او پس از ورود به کاخ سفید است. به گفته کاخ سفید، بیشترین کاهش بودجه، در بخش های غیر-دفاعی دولت و بویژه در بخش کمک های خارجی خواهد بود.

کاخ سفید، طرح بودجه پیشنهادی پرزیدنت ترامپ را روز دوشنبه ۹ اسفند ماه به وزارتخانه های دولت فدرال آمریکا ارسال خواهد کرد. آقای ترامپ در شرف ورود به مذاکرات بودجه با کنگره آمریکا است، مذاکراتی که اغلب ماه ها به طول می انجامد.

تصویب بودجه پیشنهادی پرزیدنت ترامپ در نهایت بر عهده کنگره است که در حال حاضر در کنترل اکثریت جمهوریخواه است.

ارتش آمریکا در حال حاضر قدرتمندترین نیروی نظامی در سطح جهان محسوب می شود. آمریکا بیشتر از هر کشور دیگری برای صنعت دفاع خود هزینهمی کند.

http://gdb.voanews.com/504DC5E1-F75B-4FFC-B4D1-9C2ABE3A6DD5.gif

XS
SM
MD
LG