لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
یکشنبه ۲۴ تیر ۱۴۰۳ ایران ۰۹:۱۸

دونالد ترامپ فهرست قضات پیشنهادی برای دادگاه‌های فدرال را اعلام می کند


دونالد ترامپ رئیس جمهوری آمریکا آماده اعلام نامزدهای جدید برای مشاغل اعلام شده در دادگاههای فدرال است.

روزنامه نیویویرک تایمز به نقل از دونالد اف.مک گان، یک مقام کاخ سفید گفت که اسامی نامزدها کمی دیرتر در روز دوشنبه رسما اعلام می شود.

اولین نامزد دونالد ترامپ برای دیوان عالی قاضی نیل گورسچ ماه گذشته میلادی به این نهاد پیوست. آقای ترامپ تایید صلاحیت او را یک دستاورد مهم ریاست جمهوری خود قلمداد کرده است.

به دنبال پرکردن این سمت دیوان عالی، آقای ترامپ توجه خود را به بیش از ۱۲۰ ردیف کاری خالی در دادگاه های فدرال دوخته و قرار است که نام ده نامزد را اعلام کند.

آقای مک گان گفته است اعلام این نامزدها نشانه تعهد آقای ترامپ در زمان کمپین ریاست جمهوری به «انتصاب قضات قوی و متعهد به اصول در سمت های فدرال است تا قانون اساسی را اجرا کرده و از آزادی تمامی آمریکایی ها مخافظت کنند.»

گروه های لیبرال درباره پرشدن نیمکت های دیوان فدرال توسط نامزدهای مورد نظر آقای ترامپ ابراز نگرانی کرده اند.

قاضی جون ال.لارسن از قضات همکار قاضی آنتونین اسکالیا، و قاضی دیوید آر.استراس از جمله اسامی هستند که به گفته نیویورک تایمز نامشان در فهرست مورد نظر آقای ترامپ است.

قضات فدرال از قدرت زیادی برخوردار هستند به طوریکه در دو فرمان اجرایی رئیسی جمهوری درباره ممنوعیت صدور ویزا برای شهروندان کشورهای عمدتا مسلمان، قضات فدرال با آن مخالفت کردند.

http://gdb.voanews.com/504DC5E1-F75B-4FFC-B4D1-9C2ABE3A6DD5.gif

XS
SM
MD
LG