لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
پنجشنبه ۲۸ تیر ۱۴۰۳ ایران ۰۳:۲۳

دومین روز متوالی تجمع اعتراضی کامیون‌داران در تهران


تصویر تزئینی است- آرشیو
تصویر تزئینی است- آرشیو

در پی گسترش اعتراض‌ها به وضعیت معیشتی در ایران، شماری از کامیون‌داران روز دوشنبه ۳۰ خرداد برای دومین روز متوالی تجمع اعتراضی برگزار کردند.

این تجمع مقابل در ساختمان اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای در خیابان دمشقِ تهران برگزار شد.

این کامیون‌داران به کمبود گازوئیل و تورم اعتراض دارند و خواستار رسیدگی به مطالبات صنفی خود هستند.

پیشتر نیز کامیون‌داران در شهرهای زنجان و نسبت به تورم و افزایش قیمت‌ها اعتراض کرده و در مواردی کامیون‌های خود را کنار جاده پارک کرده بودند.


و معترضان شعارهایی از جمله «تامشکلات حل نشه، همین‌جا می‌مانیم»، «مسئول بی‌کفایت، نمی‌خوایم نمی‌خوایم» سر دادند.
«وعده وعید کافیه، سفره ما خالیه» از دیگر شعارهایی بود که در این تجمع اعتراضی شنیده شد.
در روزهای گذشته تصاویری از تشکیل صف‌ طولانی کامیون‌ها مقابل جایگاه‌های سوخت در شهرهای مختلف ایران منتشر شد که علت آن سهمیه‌بندی و کمبود گازوئیل اعلام شده است.


اعتراض کامیون‌داران از روز یکشنبه ۲۹ خرداد آغاز شده است و برخی از کاربران شبکه‌های اجتماعی می‌گویند شماری از کامیون‌داران معترض از روز یکشنبه‌ مقابل ساختمان راهداری ماندند تا اعتراض خود را امروز نیز ادامه دهند.

برخی گزارش‌ها از تهران حاکی از برقراری جو امنیتی مقابل ساختمان اداره کل راهداری و استقرار نیروهای پلیس و افراد موسوم به «لباس‌شخصی» در اطراف این ساختمان است.
طی ماه‌های اخیر کمتر روزی بوده که شهرهای ایران صحنه اعتراض‌های مردم نباشد.

شمار زیادی از معلمان، کارگران و بازنشستگان تامین اجتماعی در اعتراض به تورم افسارگسیخته و افزایش روزافزون قیمت مواد غذایی و اجاره خانه تجمعاتی برگزار کرده‌اند و خواستار افزایش دستمزدهای خود متناسب با هزینه‌های واقعی زندگی شده‌اند.


XS
SM
MD
LG