لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
دوشنبه ۳ اردیبهشت ۱۴۰۳ ایران ۰۴:۴۴

آزادی «به قید وثیقه» توماج صالحی، خواننده ایرانی موسیقی رپ


تصویر توماج صالحی در موزیک ویدیو سوراخ موش
تصویر توماج صالحی در موزیک ویدیو سوراخ موش

توماج صالحی، خواننده ایرانی موسیقی رپ، که بازداشت او توسط نیروهای امنیتی واکنش‌های بسیاری را به همراه داشت، با انتشار ویدئویی از آزادی خود «به قید وثیقه» خبر داد.

توماج صالحی روز سه‌شنبه ۳۰ شهریور ماه با انتشار این ویدئو و تایید خبر آزادی موقت خود به قید وثیقه، از همه کسانی که در راه آزادی او تلاش کردند تشکر کرد.

این خواننده رپ در این ویدئو می‌گوید، در زمان بازداشت تصور می‌کرد هیچکس به یاد او نیست.

پیش از این حساب کاربری منتسب به اقبال اقبالی، دایی توماج صالحی روز دوشنبه ۲۹ شهریور ماه با انتشار متنی در اینستاگرام خود ضمن اشاره به گفتگوی تلفنی پدر و مادر این خواننده رپ اعتراضی با او نوشته بود، توماج صالحی «قرار است با به پایان رسیدن کارهای اداری وثیقه، فردا توماج آزاد شود.»

پیشتر صدای آمریکا گزارش کرده بود که توماج صالحی روز دوشنبه ۲۱ شهریورماه، با هجوم دست کم دوازده ماموران امنیتی به منزل او، پس از بازرسی خانه، بازداشت و به مکان نامعلومی منتقل شده است.

پس از بازداشت آقای صالحی، امیر رئیسیان، وکیل مدافع او، نیز از ثبت پرونده برای او در «دادسرای شاهین‌شهر» در استان اصفهان خبر داده بود.

این خواننده جوان ایرانی در آهنگ‌های خود با رویکردی اعتراضی، به مسائل سیاسی، اجتماعی، و اقتصادی می‌پردازد و تاکنون چندین اثر جنجالی و بحث‌انگیر منتشر کرده است.

XS
SM
MD
LG