لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
دوشنبه ۱۳ آذر ۱۴۰۲ ایران ۲۱:۱۲

شهبانو فرح پهلوی در واکنش به بازداشت «شیدای همدانی»: نور بر تاریکی پیروز خواهد شد


شهبانو فرح پهلوی
شهبانو فرح پهلوی

شهبانو فرح پهلوی با انتشار پیامی نسبت به بازداشت قاسم بهرامی، ملقب به «شیدای همدانی»، شاعر و هنرمند اهل مشهد، واکنش نشان داد و نوشت: «در تمام این سال‌ها صدای هنرمندان، با وجود بازداشت و زندان، خاموش نشد.»

در این پیام که روز شنبه ۲۷ شهریور ماه منتشر شد و نسخه‌ای از آن نیز در اختیار صدای آمریکا قرار گرفت، شهبانو فرح پهلوی با ابراز تاثر از بازداشت این هنرمند، ابراز امیدواری کرد که وی «از بند این رژیم ضد فرهنگ و هنر و ادب» رها شود.

در ادامه این بیانیه آمده است:‌ «پادشاه فقید با وجود تمام سختی‌ها و رنج‌ها، هیچ‌ گاه از هم‌ میهنان‌شان گله نکردند و من نیز هرگز تلخی به دل راه نمی‌دهم.»

شهبانو فرح پهلوی در پایان این پیام کتبی نوشت: «باور دارم که نور بر تاریکی پیروز خواهد شد.»

بنا بر اخبار منتشر شده در شبکه‌های اجتماعی، قاسم بهرامی ملقب به «شیدای همدانی» روز چهارشنبه ۲۴ شهریور توسط ماموران امنیتی در مشهد بازداشت و به مکان نامعلومی منتقل شده است.

قاسم بهرامی پیشتر در تاریخ ۳۱ مرداد با انتشار ویدیویی در توئیتر خود در واکنش به افزایش آمار جان باختگان کرونا در ایران از سیاست‌های رهبر جمهوری اسلامی ایران انتقاد کرد.

بازداشت این هنرمند اهل مشهد در حالی روی می‌دهد که توماج صالحی، خواننده جوان موسیقی رپ، نیز روز دوشنبه ۲۲ شهریور ماه پس از هجوم نیروهای امنیتی به منزلش بازداشت شد و در حال حاضر زندانی است.

مقامات حکومت ایران هنوز توضیح رسمی درباره اتهامات آنها ارائه نداده‌اند.

XS
SM
MD
LG