لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
سه شنبه ۱ خرداد ۱۴۰۳ ایران ۱۱:۰۲

پاسداران حقیقت؛ گروهی از روزنامه نگاران چهره ۲۰۱۸ مجله تایم شدند


مجله «تایم» گروهی از روزنامه نگاران را که به خاطر حرفه روزنامه نگاری هدف قرار گرفته اند، به عنوان چهره سال ۲۰۱۸ این مجله انتخاب کرد.

این مجله، تصویر جمال خاشقجی روزنامه نگار منتقد سعودی را که در کنسولگری عربستان در استانبول به طرز فجیعی کشته شد، روی جلد خود منتشر کرده و کنار آن نوشته است «پاسداران و جنگ علیه حقیقت.»

در این گروه، نام جمال خاشقجی دیده می شود که مقالاتش را در روزنامه آمریکایی واشنگتن پست منتشر می کرد. جمال خاشقجی که در تبعید خودخواسته در آمریکا به سر می برد، دوم ماه اکتبر وارد کنسولگری عربستان در استانبول شد و گروهی از ماموران و مقامات سعودی او را به قتل رساندند.

به نوشته سی‌ان‌ان، این اولین باری است که چهره سال مجله تایم شامل یک فرد درگذشته می شود. دو خبرنگار خبرگزاری رویترز که سال گذشته در میانمار و در حین تهیه گزارش در مورد کشتار اقلیت مسلمان در این کشور بازداشت شدند نیز در گروه «پاسداران» قرار دارند. آنها همچنان در میانمار زندانی هستند و از همسرانشان برای طرح امسال تایم عکس گرفته شد.

خبرنگاران نشریه «کپیتال گزت» در آناپولیس، واقع در ایالت مریلند نیز در گروه «پاسداران» تایم دیده می شوند، که ژوئن گذشته یک مرد مسلح با حمله به دفتر این نشریه آنها را کشت.

ماریا رسا رئیس اجرایی سایت خبری فیلیپینی «رپلر» نیز در این گروه است. او ماه گذشته به اتهام فرار مالیاتی محکوم شد، اما طرفداران آزادی بیان و آزادی های مدنی می گویند محکومیت او بخشی از اقدامات دولت رئیس جمهوری کنونی فیلیپین برای سرکوب منتقدانش است.

https://gdb.voanews.com/DB8B35EC-8161-4D0C-8176-61890B65E8A4.gif

XS
SM
MD
LG