لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
چهارشنبه ۳ مرداد ۱۴۰۳ ایران ۰۴:۲۱

افتتاح ۳۸ امین جشنواره بین المللی فیلم تورنتو


جانی دپ در نشست خبری جشنواره فیلم تورنتو، سپتامبر ۲۰۱۳
جانی دپ در نشست خبری جشنواره فیلم تورنتو، سپتامبر ۲۰۱۳

جشنواره بین المللی فیلم تورنتو پنج شنبه شب با نمایش فیلم «ستون پنجم» فعالیت یازده روزه خود را آغاز کرد

«جشنواره بین المللی فیلم تورنتو» سال ٢٠١٣ پنج شنبه شب با نمایش فیلم «ستون پنجم» فعالیت یازده روزه خود را آغاز کرد. فیلم ستون پنجم روایت زندگی و سرنوشت جولیان آسانژ، بنیانگذار ویکی لیکس است.

بیش از ١۴٠ فیلم بلند سینمایی برای اولین بار در «جشنواره بین المللی فیلم تورنتو» سال ٢٠١٣ اکران می شوند. بخشی از این جشنواره با تمرکز ویژه بر آتن ١٠ فیلم از کارگردان ها و فیلمسازانی را اکران می کند که در پایتخت یونان اقامت دارند و کار می کنند.

جشنواره سال ٢٠١٣ با نمایش بیش از ٢۸۸ فیلم بلند و ۷۸ فیلم کوتاه از کشورهای مختلف جهان در بزرگترین شهر کانادا برگزار می شود. این جشنواره طی چند سال گذشته به یکی از معتبرترین رویدادهای سینمایی و هنری جهان بدل شده که به دور از هیاهو و هزینه های سرسام آور هالیوود در تورنتو برگزار می شود.

گزیده ای از فیلم های ساخت کارگردان ها و فیلمسازان کشورهای عرب و خاورمیانه در این جشنواره اکران خواهند شد که به تحولات سال های اخیر در منطقه به ویژه انقلاب های مردمی تونس، مصر و رویدادهای دهه های گذشته لبنان و ایران می پردازند.

بیش از صد چهره سرشناس صنعت فیلم و سینما همچون اما تامپسون، پیرس برازنن، کرت راسل، مریل استریپ، جانی دپ، جیمز فرانکو، جولیا رابرتز و دانیل رادکلیف و دهها بازیگر مشهور و محبوب دیگر در جشنواره یازده روزه فیلم خیابان های مرکز شهر تورنتو را مملو از هواداران خود می کنند.

این جشنواره بین المللی که سی و هشتمین سال برگزاری خود را پشت سر می گذارد، روز ۵ سپتامبر با برگزاری یک جشن بزرگ افتتاحیه و اکران چندین فیلم آغاز شد و تا روز ١۵ سپتامبر ادامه خواهد داشت.

این رویداد هنری تورنتو برای نخستین بار در مقیاسی بسیار کوچک در دهه ١۹۷٠ در مرکز این شهر برگزار شد و امروز به یک جشنواره جهانی معتبر بدل شده است.
XS
SM
MD
LG