لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
یکشنبه ۱۳ اسفند ۱۴۰۲ ایران ۰۹:۳۷

تیم ملی کشتی آزاد ایران با ۱۱ کشتی‌گیر راهی آمریکا شد؛ ۳ کشتی‌گیر ویزا نگرفتند


تیم ملی کشتی آزاد ایران با ۱۱ کشتی‌گیر راهی آمریکا شد
تیم ملی کشتی آزاد ایران با ۱۱ کشتی‌گیر راهی آمریکا شد

جام‌جهانی ۲۰۲۲ در شهر کورالویل ایالت آیوا طی روزهای نوزدهم و بیستم آذر ماه برگزار می‌شود و‌ تیم ملی کشتی آزاد ایران با تیمهای ژاپن و‌منتخب ستارگان اتحادیه جهانی هم گروه است.

در گروه دیگر تیمهای آمریکا، گرجستان و‌مغولستان حضور دارند. شهر کورالویل ایالت آیوا برای دوسال پیاپی ۲۰۲۲ و ۲۰۲۳ به عنوان میزبان جام جهانی کشتی آزاد انتخاب شده است.

از ۱۴ کشتی‌گیر ایران که برای حضور در جام‌جهانی کشتی آزاد آمریکا، ۲۶ آبانماه سال جاری در کنسولگری ایالات متحده آمریکا حاضر شدند، ۱۱ کشتی‌گیر موفق به اخذ روادید ورود به کشور آمریکا شدند و‌ هم اینک عازم ایالت آیووا آمریکا هستند.

علیرضا کریمی، امیرعلی آذرپیرا، علی اکبر فضلی ۳ کشتی‌گیری هستند که تا پیش از اعزام‌ تیم ایران موفق به دریافت ویزای آمریکا نشدند. احسان امینی و اباذر اسلامی کمک‌مربیان و دستیاران پژمان درستکار، مربی ابراهیم مهربان، سرپرست تیم و محمد مصلایی پور داور اعزامی پس از دومین بازبینی سوابق توسط کنسولگری آمریکا، موفق به دریافت ویزای آمریکا نشدند.

تصمیم‌گیری درباره همه اعزام‌های ورزشی در جمهوری اسلامی بر عهده شورای برون مرزی وزارت ورزش و‌جوانان است .بدیهی است که اعزام کشتی‌گیران نیز با موافقت نماینده ویژه دولت و وزارت ورزش صورت گرفته است.

بهمن ماه سال گذشته، تیم‌ملی کشتی آزاد ایران برای حضور درمسابقاتی دوستانه به رقابتهای بالپارک هیوستون تگزاس دعوت شد، اما علیرضا دبیر رئیس فدراسیون کشتی ایران به دلیل عدم صدور ویزابرای ۵ تن از اعضا از جمله خودش، سفر به آمریکا را لغو‌ کرد.

برای مسابقات جام جهانی کشتی آزاد ۲۰۲۲ آمریکا علیرضا دبیر از اقدام برای اخذ ویزا خودداری کرد و حتی نام محسن کاوه مدیر فنی تیم ملی را نیز از لیست اعزامی خط زد.

قطعا غایبان بزرگ جام جهانی حسن یزدانی و‌ امیرحسین زارع ستارگان کشتی ایران هستند.

اعضای تیم ملی کشتی آزاد ایران اعزامی به آمریکا:

وزن ۵۷ کیلوگرم: رضا مومنی
وزن ۶۱ کیلوگرم: ابراهیم الهی
وزن ۶۵ کیلوگرم: رحمان عموزاد- محمدرضا باقری
وزن ۷۰ کیلوگرم: امیر محمد یزدانی
وزن ۷۴ کیلوگرم: محمدصادق فیروزپور
وزن ۷۹ کیلوگرم: محمد نخودی - علی سوادکوهی
وزن ۹۲ کیلوگرم: کامران قاسمپور - امیرحسین فیروزپور
وزن ۱۲۵ کیلوگرم: امیررضا معصومی
سرمربی: پژمان درستکار
مربی: مصطفی آقاجانی
سرپرست: محمد جواد یزدانی‌نیا

فدراسیون کشتی ایران با درخواست از اتحادیه جهانی کشتی وفدراسیون کشتی آمریکا، بدنبال دریافت روادید برای سایر اعضای تیم به ویژه ۳ کشتی‌گیر تیم ملی شده است. در صورت عدم صدور ویزای ۳کشتی‌گیر تا جمعه ۱۸م آذرماه، قرار است یکی از کشتی‌گیران اوزان ۷۹ و۹۲ کیلوگرم اعزامی ایران به آمریکا، در دو وزن ۸۶ و ۹۷ کیلوگرم مسابقه دهد.

XS
SM
MD
LG