لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
شنبه ۳۰ تیر ۱۴۰۳ ایران ۱۰:۵۸

تداوم اعمال فشار علیه ورزشکاران حامی اعتراضات؛ احضار رسول خادم و حمله رسانه‌ای به علی دایی


رسول خادم رئیس پیشین فدراسیون کشتی ایران
رسول خادم رئیس پیشین فدراسیون کشتی ایران

پس از آنکه اعلام شد رسول خادم، قهرمان کشتی آزاد جهان در پی حمایت از اعتراضات سراسری «احضار» و گذرنامه او «توقیف» شده است، علی کریمی، از چهره‌های سرشناس فوتبالی ایران و جهان، بار دیگر از او اعلام حمایت کرد.

استوری علی کریمی در حمایت از رسول خادم
استوری علی کریمی در حمایت از رسول خادم

علی کریمی، ستاره فوتبال ایران و بازیکن سابق تیم «بایرن مونیخ» آلمان با انتشار تصویر رسول خادم حین حمل و تخلیه بار و اثاثیه از یک کامیون در مناطقی مرزی میان ایران و افغانستان، در استوری حساب اینستاگرام خود، روی آن یک نشانه «قلب» گذاشت و در زیرش هشتگ «#شرف» را نوشت.

در این حال، یک کاربر شبکه اجتماعی توییتر نیز در واکنش به برخورد صورت گرفته با رسول خادم، نوشت: «این پهلوان اگر اهل رفتن بود» که جای «بیابان‌های بلوچستان و زنان محرومش»، مسیر دیگری را پی می‌گرفت. «کجا جلو پایش فرش قرمز پهن نمی‌کردند؟!» او «تنها کسی» در چند دهه اخیر بوده که «عضو هیات رئیسه فیلا» شده است.

رسول خادم، رئیس پیشین فدراسیون کشتی ایران در میانه اعتراضات سراسری، در صفحه اینستاگرام خود خطاب به نمایندگان مجلس شورای اسلامی نوشته بود: «امروز اگر قرار باشد جایی پاکسازی انقلابی شود همین مجلس غیرمردمی و نمايندگانی است که بی‌تعهدی خود به مردم را در پشت شعارهایشان پنهان کرده‌اند. جایی که باید پاکسازی انقلابی شود همین مجلس است.»

علی کریمی نیز پیشتر در پی اعلام حمایت از اعتراضات سراسری، محکومیت مرگ در بازداشت مهسا امینی و محکوم کردن کشتار معترضان مورد تهدید مقامات قضایی جمهوری اسلامی قرار گرفت و روزنامه «کیهان» هم که زیر نظر نماینده علی خامنه‌ای، رهبر جمهوری اسلامی اداره می‌شود، او را «خائن» دانست و به «هیتلر» تشبیه کرده بود.

در چند روز گذشته، و پس از انتشار نوشته اعتراضی علی دایی در مورد حوادث خشونت‌بار در مدرسه شاهد اردبیل نیز مقامات محلی و کشوری، در کنار رسانه‌ها و خبرگزاری‌های وابسته به حکومت و نهادهای امنیتی، مطالب تهدیدآمیزی علیه علی دایی منتشر کردند.

XS
SM
MD
LG