لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
یکشنبه ۳ تیر ۱۴۰۳ ایران ۰۵:۵۱

مجوز بازدید از کارخانه آب سنگین اراک صادر شد


خبرگزاری های ایران به نقل از علی اکبر صالحی، رئیس سازمان انرژی اتمی ایران اعلام کردند که ایران اجازه بازدید آژانس از سایت آب سنگین اراک را صادر کرد.

آقای صالحی گفته است که امروز دوشنبه (۲۰ آبان- ۱۱ نوامبر) پس از مذاکره ای دو ساعت و نیمه با یوکیا آمانو، مدیر کل آژانس بین المللی انرژی اتمی که به تهران سفر کرده، بیانیه و تفاهم نامه ای را امضا کرده اند.

خبرگزاری ایسنا، به نقل از رئیس سازمان انرژی اتمی ایران گفت که بیانیه اخیر «نقشه راهی است که اقدامات دوجانبه را در رابطه با حل و فصل موضوعات باقی مانده مشخص می کند.»

علی اکبر صالحی گفت «صدور مجوز بازدید از کارخانه آب سنگین اراک با مجوز شورای علای امنیت ملی و نشان دادن حسن نیت ایران است و بر اساس تعهدات پادمانی، ایران وظیفه ای در این خصوص نداشته است.»

به گزارش خبرگزاری های ایران، تهران همچنین اجازه بازدید بازرسان آژانس از معدن گچین بندرعباس را نیز به همین ترتیب صادر کرده است.

نمایندگان ایران و کشورهای موسوم به ۵+۱ قرار است ده روز دیگر در ۲۰ نوامبر (۲۹ آبان) از سرگرفته شود.

نشست فشرده و سه روزه ایران با نمایندگان آمریکا، روسیه، فرانسه، بریتانیا و چین –پنج عضو دائم شورای امنیت- و آلمان در ژنو، روز شنبه بدون نتیجه پایان یافت. حال شماری از ناظران امیدوارند که توافق میان ایران و کشورهای قدرتمند جهان در جریان دور آینده مذاکرات صورت بگیرد.
XS
SM
MD
LG