لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
دوشنبه ۲۷ فروردین ۱۴۰۳ ایران ۰۰:۲۷

فرار سوری ها از بیم حمله ارتش به شهر معره النعمان


فرار سوری ها از بیم حمله ارتش به شهر معره النعمان
فرار سوری ها از بیم حمله ارتش به شهر معره النعمان

صدها نفر از شهروندان سوری روز چهارشنبه از بیم حمله احتمالی ارتش به شهر معره النعمان، از این شهر شمال سوریه فرار کردند. ترک این شهر توسط ساکنان آن در شرایطی صورت می گیرد که رجب طیب اردوغان، نخست وزیر ترکیه از بشار اسد، رییس جمهوری سوریه خواسته است به سرکوب اعتراضات ضد دولتی که رو به افزایش است، پایان دهد.

شاهدان و فعالان می گویند نظامیان سوریه، بطور پیاپی مناطق اطراف شهر را گلوله باران کردند و به روستاهای نزدیک حمله و عده ای را بازداشت کردند.

سرلشگر ریاض حداد، مسوول اداره سیاسی ارتش سوریه روز چهارشنبه گفت تانک ها که معره
النعمان را محاصره کرده اند، «هنوز» وارد آن نشدند - که این امر، به آماده شدن تانک ها برای انجام عملیات نظامی در شهر تعبیر شده است.

از سوی دیگر، نیروهای سوریه کنترل شهر پر آشوب جسر الشغور، در نزدیکی معرت النعمان را در دست دارند. ارتش روز یکشنبه وارد این شهر شد.

ریاض حداد اظهارات شاهدان را تایید کرد که می گویند واحد های نظامی ارتش، شهر البو کمال، نزدیک مرز عراق را محاصره کرده اند. در این شهر درگیری هایی میان حامیان بشار اسد و معترضان صورت گرفته است.

نیروهای سوریه همچنین وارد شهر دیر الزور، یکی از بزرگترین شهرهای سوریه شده اند. اعتراضات مخالفان دولت بشار اسد، در این شهر ادامه پیدا کرده است.

XS
SM
MD
LG