لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
جمعه ۲۲ تیر ۱۴۰۳ ایران ۱۳:۲۶

ارتش سوریه کنترل جسرالشغور را بدست گرفت


جسرالشغور - سوریه
جسرالشغور - سوریه

سوریه می گوید نیروهای دولتی کنترل شهر جسرالشغور، در نزدیکی مرز ترکیه را به دست گرفتند. این در حالی است که شماری از کشورها در سراسر جهان، سرکوب خشونت بار معترضان توسط نیروهای دولتی را محکوم کرده اند.

خبرگزاری های غربی به نقل از نظامیان و تلویزیون دولتی سوریه گزارش می دهند که ارتش، اواخر روز یکشنبه کنترل شهر جسر الشغور، در شمال سوریه را به دست گرفت.

فعالان حقوق بشر می گویند نیروهای دولتی با پشتیبانی تانک ها و هلی کوپتر های تهاجمی، از دو سو حمله ای سنگین را به شهر آغاز کردند.

شاهدان می گویند با ورود نظامیان به شهر و گرفتن مواضع، صدای چندین انفجار شنیده شد.

رسانه دولتی سوریه می گوید نظامیان پس از خنثی کردن مواد انفجاری که توسط مردان مسلح در جاده ها و پل ها کار گذاشته شد بود، وارد شهر شدند. دولت سوریه «گروه های مسلح» در جسر الشغور را متهم به کشتن نیروهای امنیتی کرده است و می گوید نیروهای ارتش برای برخورد با این گروه ها، وارد شهر شده اند.

جسر الشغور در روزهای اخیر، کانون عملیات ارتش سوریه بوده است. این درحالی است که هزاران نفر از مردم برای در امان بودن از خونریزی ها، از سوریه فرار کرده و به ترکیه پناه برده اند.

فرانسه روز یکشنبه قویا «سرکوب خشونت بار و رو به افزایش» معترضان در سوریه، از جمله استفاده از تسلیحات نظامی سنگین در جسر الشغور را محکوم کرد.

ویلیام هیگ، وزیر امورخارجه بریتانیا نیز خشونت ها را محکوم کرد اما گفت چشم انداز تصویب قطعنامه ای در سازمان ملل متحد برای محکوم کردن سوریه اندک است.

XS
SM
MD
LG