لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
جمعه ۲۹ تیر ۱۴۰۳ ایران ۰۷:۱۸

حمله موشکی به فرودگاه دمشق؛ سوریه می‌گوید حمله اسرائیل را دفع کرده است


تصویری از حملات موشکی پیشین به پایتخت سوریه در بهار امسال
تصویری از حملات موشکی پیشین به پایتخت سوریه در بهار امسال

تلویزیون دولتی سوریه خبر از یک حمله موشکی اسرائیل به فرودگاه بین المللی دمشق سوریه داد.

در پی شنیده شدن صدای چند انفجار شنبه شب در اطراف فرودگاه دمشق، رسانه‌های رسمی دولتی سوریه انفجارها را ناشی از حمله موشکی اسرائیل دانستند که توسط دفاع ضدموشکی سوریه دفع شده است.

برخی منابع محلی نیز اعلام کردند که انبارهای موشک‌های ارسالی ایران برای حزب الله لبنان، هدف این حملات بوده است.

اسرائیل واکنشی به این خبر نشان نداده، اما سخنگوی نیروهای دفاعی آن کشور پیشتر گفته بود که اسرائیل با انتقال تسلیحات و مهمات از طریق سوریه برای حزب الله لبنان به شدت مقابله خواهد کرد.

از سوی دیگر، حملات ارتش سوریه به منطقه ادلب در شمال غربی آن کشور که به گفته مقام‌های سوری با هدف مقابله با تروریست‌های جبهه النصره انجام می شد، به تعویق افتاده است.

همزمان، فرمانده یک نیروی محلی در ادلب مدعی است که نیروی تحت فرماندهی او برای مقابله با همین گروه تروریستی تشکیل شده است.

او گفت که این نیرو آماده مقابله با تروریست‌ها است. به گفته او اعضای این نیروی دفاعی از میان هزاران نفر از آوارگان ساکن ادلب تشکیل شده و همگی برای این کار داوطلب شده اند.

وزیر خارجه آلمان نیز دو روز پیش هنگام دیدار با همتای روس خود به اثرات وخیم حمله نظامی به ادلب اشاره کرد.

هایکو ماس، گفت: «حمله گسترده به ادلب می تواند به مصیبتی بزرگ برای میلیون ها نفر سکنه آن ناحیه تبدیل شود. البته باید با تروریست های مستقر در آن منطقه مبارزه کرد، اما این کار نباید به قیمت خون هزاران نفر غیرنظامی ساکن ادلب تمام شود.»

در همین حال، ترکیه که با حمله گسترده ارتش سوریه با موج جدیدی از پناهندگان سوری روبرو خواهد شد، با نقل و انتقالات نظامی از طریق منطقه ریحانیه در استان هاتای که مجاور با سوریه است، پادگان‌های ارتش ترکیه در اطراف استان ادلب سوریه را تقویت کرده است.

https://gdb.voanews.com/DB8B35EC-8161-4D0C-8176-61890B65E8A4.gif

XS
SM
MD
LG