لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
جمعه ۳۱ فروردین ۱۴۰۳ ایران ۰۷:۰۴

آغاز عملیات نهایی نیروهای مورد حمایت آمریکا علیه داعش در شمال شرق سوریه


نیروهای دموکراتیک سوریه ائتلافی از کردها و عرب های سوریه است که در جنگ علیه داعش از حمایت آمریکا برخوردار هستند.
نیروهای دموکراتیک سوریه ائتلافی از کردها و عرب های سوریه است که در جنگ علیه داعش از حمایت آمریکا برخوردار هستند.

نیروهای سوری مورد حمایت آمریکا روز سه شنبه عملیات نهایی خود را با هدف بیرون راندن پیکارجویان داعش از مناطق شمال شرق سوریه آغاز کردند.

به گزارش خبرگزاری آسوشیتدپرس، هدف نیروهای دموکراتیک سوریه عقب راندن داعش از هجین و روستاهای اطراف آن در سواحل شمال شرق فرات است.

نیروهای دموکراتیک سوریه ائتلافی از نیروهای کرد و عرب سوریه است که در جنگ علیه گروه افراطی داعش از حمایت ایالات متحده برخوردار هستند.

ائتلاف بین المللی به رهبری آمریکا با صدور بیانیه‌ای به همین مناسبت اعلام کرد که در این عملیات از نیروهای دموکراتیک سوریه پشتیبانی هوایی می‌کند.

هدر ناوئرت سخنگوی وزارت خارجه ایالات متحده نیز در نشست خبری عصر سه شنبه خود در واشنگتن، آغاز عملیات علیه داعش در سوریه را تایید کرد.

گروه ناظر بر تحولات سوریه که در لندن مستقر است می‌گوید جت‌های ائتلاف برخی مواضع داعش را در مسیر پیشروی نیروهای دموکراتیک بمباران کرده‌اند.

این گروه از قول منابع محلی اعلام کرده است در ۲۴ ساعت اول آغاز عملیات، ۲۳ پیکارجوی داعش کشته شده‌اند.

داعش که در سال ۲۰۱۴ میلادی بخش‌های بزرگی از سوریه و عراق را به اشغال خود در آورد، اکنون بیش از ۹۰ درصد تصرفات خود را از دست داده است.

با این حال، و به رغم اعلام رسمی شکست داعش در عراق و سوریه، باقیمانده این گروه تروریستی همچنان در این دو کشور حضور دارند و فعالیت می‌کنند.

ایالات متحده اعلام کرده است که تا زمان شکست نهایی داعش و از بین رفتن کامل آن، به مبارزه ادامه خواهد داد.

https://gdb.voanews.com/DB8B35EC-8161-4D0C-8176-61890B65E8A4.gif

XS
SM
MD
LG