لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
دوشنبه ۲۷ فروردین ۱۴۰۳ ایران ۱۱:۳۶

دیدار سعید جلیلی و بشار اسد


سعید جلیلی، دبیر شورای عالی امنیت ملی ایران در دمشق با بشار اسد دیدار کرده است. آقای جلیلی یک روز پس از فرار نخست وزیر سوریه از لبنان وارد دمشق شده است.

خبرگزاری دولتی فارس فیلم کوتاهی از این دیدار منتشر کرده است. ایران که تلاش می کند در هفته جاری کنفراسی برای بررسی اوضاع سوریه برگزار کند به بشار اسد قول داده است که از کمک های انسان دوستانه دریغ نخواهد کرد.

سفر سعید جلیلی به دمشق درحالی صورت می گیرد که ۴۸ ایرانی از سوی مخالفان مسلح به گروگان گرفته شده اند.

وزارت امورخارجه ایران، روز سه شنبه با فراخواندن کاردار سفارت سوییس در تهران، از آمریکا خواست تا امکان آزادی گروگان ها را فراهم کند. سفارت سوییس در تهران، حافظ منافع آمریکا در ایران است.

خبرگزاری رویترز روز دوشنبه به نقل از مخالفان مسلح گزارش داد که سه تن از گروگان های ایرانی بر اثر «حمله هوایی نیروهای دولتی» در استان دمشق کشته شده اند. آنان تهدید کرده اند که در صورت ادامه یافتن حملات، گروگان ها را خواهند کشت.

خبرگزاری جمهوری اسلامی، ایرنا نیز گزارش داده است علی اکبر صالحی، وزیر امورخارجه ایران برای گفتگو درباره گروگان ها، روز سه شنبه به ترکیه سفر می کند.
جمهوری اسلامی ایران از معدود متحدان دولت سوریه به شمار می رود. مخالفان اسد ایران را به همکاری نظامی برای سرکوب مخالفان، متهم می کنند.
XS
SM
MD
LG