لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
جمعه ۱۱ اسفند ۱۴۰۲ ایران ۱۷:۲۲

آمریکا: از محل ایرانیان ربوده شده اطلاعی ندارد


وزارت امور خارجه آمریکا می گوید از محل ۴۸ ایرانی که در سوریه ربوده شده اند اطلاعی ندارد.

به گزارش خبرگزاری فرانسه پس از آن که مقامات جمهوری اسلامی گفتند واشنگتن را مسئول سرنوشت ربوده شدگان می داند، روز سه شنبه قائم مقام سخنگوی وزارت امور خارجه آمریکا گفت : ایالات متحده هنوز گزارش ها را از نزدیک دنبال می کند و وضع را زیر نظر دارد، اما نمی تواند هویت گروگان ها را تایید کند.

سخنگو تایید کرد مقامات ایران با کاردار سوییس در تهران تماس گرفته اند. او در باره پیام مقامات توضیحی نداد، اما گفت این که ایران آمریکا را مسئول ایمنی گروه بداند، بی معنا می نماید.

گزارش خبرگزاری فرانسه به نقل از خبرگزاری ایرنا حاکی است که حسین امیر عبدالهیان معاون وزارت امور خارجه ایران گفت: آمریکا با توجه به حمایت آشکار از تروریست ها و ارسال اسلحه به سوریه ، مسئول جان زائران ایرانی است.

خبرگزاری فرانسه می گوید پیام ایران پس از آن صادر شد که یک گروه شورشی وابسته به ارتش سوریه آزاد در صفحه فیس بوک مدعی شد سه نفر از ایرانیان در گلوله باران سنگین روز دوشنبه کشته شدند.

در صفحه گفته می شد سردسته گروه تهدید کرده در صورت ادامه گلوله باران ایرانیان که، به ادعای او، اعضای سپاه پاسداران انقلاب اسلامی ایران هستند، اعدام خواهند شد.
XS
SM
MD
LG