لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
شنبه ۲۳ تیر ۱۴۰۳ ایران ۰۱:۱۸

ابراهیمی: وضع در سوریه روز به روز بدتر می شود


اخضر ابراهیمی نماینده سازمان ملل برای حل بحران سوریه روز یکشنبه 14 اکتبر در تهران با محموداحمدی نژاد ملاقات کرد
اخضر ابراهیمی نماینده سازمان ملل برای حل بحران سوریه روز یکشنبه 14 اکتبر در تهران با محموداحمدی نژاد ملاقات کرد
فعالان سوری می گویند هواپیماهای جنگی دولت یک شهر استراتژیک را که مخالفان هفته پیش تصرف کردند به گلوله بستند، در حالی که ارتش آزاد سوریه پایتخت را زیر آتش گرفت.

گروه ناظر بر حقوق بشر در سوریه و کمیته های هماهنگی محلی روز سه شنبه گلوله باران ناحیه «مرات النعمان» در استان ادلب در امتداد بزرگراه اصلی بین دمشق و حلب ، را گزارش دادند. در این میان، گزارش ها حاکی از وقوع درگیری های سنگین در حومه دمشق است.

این در حالی است که با وجود هشدارهای بین المللی وضع در سوریه همچنان رو به وخامت است.

اخضر ابراهیمی، فرستاده سازمان ملل متحد و اتحادیه عرب به سوریه روز دوشنبه در بیانیه ای گفت بحران 19 ماهه سوریه «هر روز بدتر می شود». او گفت خونریزی باید فورا متوقف شود. آقای ابراهیمی از ایران خواست به برقراری آتش بس در جریان عید قربان ، که هفته آینده آغاز می شود، کمک کند.

نوری المالکی نخست وزیر عراق در پی دیداری از ابراهیمی در بغداد بار دیگر خواهان پیشرفت سریع در حل مناقشه سوریه شد.

در نیویورک، سوزان رایس نماینده آمریکا در سازمان ملل متحد به شورای امنیت گفت وضعیت دهشتناک سوریه وخیم تر می شود و حملات نیروهای دولتی فقط مخالفان را قوی تر می کند.

رایس همچنین گفت مناقشه تهدیدی برای امنیت منطقه است، و «چالش های جدی» برای همسایگان سوریه به وجود می آورد.

در جدیدترین تحول، مقامات ترکیه یک هواپیمای ارمنستان را که عازم شهر حلب در سوریه بود ناچار ساختند برای بازرسی محموله فرود آید. مقامات گفتند هواپیما حامل کمک های انسانی بود و پس از بازرسی اجازه یافت به پرواز ادامه دهد.
XS
SM
MD
LG