لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
چهارشنبه ۵ اردیبهشت ۱۴۰۳ ایران ۰۳:۳۷

تصرف یک پایگاه هوایی توسط مخالفان دولت سوریه


مخالفان دولت سوریه یک پایگاه هوایی را در شرق حلب به تصرف خود درآورده اند. خبرگزاری رویترز گزارش می دهد که نیروهای بشار اسد در نقاط گوناگون سوریه با مخالفان در حال جنگند.

گزارش ها از سوریه حاکی از آن است که تنها روز پنج شنبه ۱۱ اکتبر بیش از ۲۶۰ تن در سوریه به دست نیروهای بشار اسد کشته شدند. در عین حال،‌ گزارشها حاکی از آن است که ۹۲ سرباز از نیروهای رژیم اسد نیز پنج شنبه کشته شدند، که یکی از بالاترین آمار کشتار نیروهای دولتی سوریه از مارس ۲۰۱۱ تاکنون است.

سانا(خبرگزاری رسمی دولت سوریه) گزارش داده که نیروهای دولتی ده ها تن از نیروهای اپوزیسیون را(که آنها را تروریست و خرابکار می نامد) در سوریه کشته است. توجه جامعه جهانی طی هفته اخیر عمدتاً معطوف به رویدادهای حوالی مرز سوریه با ترکیه بوده، اما در حلب، حمص، مناطق شمال دمشق و مناطق نزدیک مرز سوریه با لبنان نیز درگیری میان مخالفان و نیروهای اسد شدید بوده است.

سانا همچنین گزارش داده که نیروهای دولت اسد در منطقه کرم الجبل در حلب مشغول اجرای عملیات علیه مخالفان هستند تا آن منطقه را از«وجود آنها پاک کنند». نیروهای رژیم اسد برای جنگ با مخالفان سوری، عمدتاً به آتش توپخانه و پدافند هوایی متوسل شده اند .

درگیری میان مخالفان بشار اسد و نیروهای دولت سوریه به مرز آن کشور با ترکیه، لبنان، اردن و بلندی های جولان(که در تصرف اسرائیل است)، کشیده شده و موجب نگرانی شده که این درگیری ها در بلندی های جولان ادامه یابد. بلندی های جولان پناهگاه ۳۴۰ هزار شهروند سوری آواره است.


ه
XS
SM
MD
LG