لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
یکشنبه ۶ اسفند ۱۴۰۲ ایران ۱۳:۳۷

ادامه حملات هوایی در حلب؛ دستکم ۲۵ کشته


ویرانی آمبولانس و ساختمان های محل استقرار نیروهای داوطلب «کلاه‌خود سفید» در نتیجه حملات هوایی در حلب
ویرانی آمبولانس و ساختمان های محل استقرار نیروهای داوطلب «کلاه‌خود سفید» در نتیجه حملات هوایی در حلب

حملات هوایی به مناطق تحت کنترل مبارزان سوری در شهر حلب روز شنبه همچنان ادامه داشته و دستکم ۲۵ کشته بر جای گذاشته است.

در حملات هوایی دو روز گذشته به مناطق تحت کنترل مبارزان سوری در شهر حلب ساختمان های بسیاری ویران شدند. در نتیجه این حملات هوایی، نیروهای سوریه مناطقی در حومه حلب را از دست مخالفان سوری باز پس گرفتند.

دیدبان حقوق بشر سوریه مستقر در بریتانیا روز شنبه، ۳ مهر، اعلام کرد به دنبال حملات هوایی ارتش سوریه و روسیه، دستکم ۲۵ نفر در روز شنبه و ۳۰ نفر در روز جمعه کشته شده اند. سازمانی دیگر موسوم به «کمیته همکاری های محلی»اعلام کرد روز شنبه ۴۹ نفر در نتیجه این حملات هوایی در حلب کشته شده اند.

به گفته شاهدان عینی، حملات هوایی در حلب چهارشنبه عصر و پس از اینکه سوریه اعلام کرد قصد تسخیر کامل حلب را دارد آغاز شد. این حملات به دنبال شکست روسیه و آمریکا در حفظ آتشبس سوریه رخ داد.

تمرکز حملات هوایی دو روز گذشته در حلب بیشتر بر مناطق مسکونی و ساختمان هایی بود که توسط گروهی داوطلب موسوم به«کلاه‌خود سفید»استفاده می شود.

سازمان ملل پیشتر اعلام کرده بود که به دنبال شدت گرفتن درگیری ها در حلب طی چند روز اخیر، حدود دو میلیون نفر در این شهر به آب آشامیدنی دسترسی ندارند.

به گفته دیدبان حقوق بشر سوریه، انتظار می رود آمار تلفات افزایش یابد چراکه بسیاری از مجروح شدگان در شرایط وخیم بسر می برند و نیروهای امدادی نیز همچنان مشغول نجات بازماندگان از زیر آوار هستند.

XS
SM
MD
LG