لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
دوشنبه ۱ مرداد ۱۴۰۳ ایران ۰۳:۰۹

واشنگتن ادعای اسد در حمله عمدی آمریکا به ارتش سوریه را «مضحک» خواند


جان کربی سخنگوی وزارت خارجه ایالات متحده - آرشیو
جان کربی سخنگوی وزارت خارجه ایالات متحده - آرشیو

وزارت خارجه ایالات متحده روز پنجشنبه ادعای رئیس دولت حاکم بر دمشق مبنی بر این که آمریکا عمدا نیروهای دولتی سوریه را هدف حمله قرار داده است را «مضحک» خواند و گفت این اظهارات بشار اسد نشان می‌دهد که او مشروعیت خود برای حکومت در سوریه را از دست داده است.

رئیس جمهوری سوریه در گفت‌وگو با خبرگزاری آسوشیتدپرس ادعا کرده است که ائتلاف به رهبری آمریکا از روی عمد سربازان ارتش سوریه را هدف حمله قرار داده است. اشاره اسد به حمله اشتباهی شنبه شب است که در جریان آن ده ها سرباز کشته شدند و مقام‌های آمریکایی بابت آن ابراز تاسف کرده‌اند.

ساعاتی پس از انتشار این گفت‌وگوی اختصاصی، سخنگوی وزارت خارجه آمریکا به آن واکنش نشان داد و گفت «مشکل است ببینیم که این اظهارات مضحک تا چه حد ارزش پاسخ دادن دارند ... غیر از این که بگوئیم با این سخنان، بار دیگر ثابت شد که اسد مشروعیت خود برای حکومت کردن را از دست داده است.»

به گزارش خبرگزاری آسوشیتدپرس، جان کربی در ادامه گفت که این موضوع تایید دوباره‌ای است بر لزوم تلاش جامعه بین المللی برای رسیدن به یک راه حل سیاسی که از طریق آن مردم سوریه بتوانند در مورد آینده خود اظهار نظر کنند.

XS
SM
MD
LG