لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
سه شنبه ۸ اسفند ۱۴۰۲ ایران ۱۷:۲۳

آمریکا برای بزرگترین رویداد ورزشی سال کشور آماده می‌شود؛ ۷ میلیون دلار برای ۳۰ ثانیه تبلیغ در «سوپر بول»


پنجاه و‌ ششمین سوپربول، فینال لیگ فوتبال آمریکایی
پنجاه و‌ ششمین سوپربول، فینال لیگ فوتبال آمریکایی

مهمترین مسابقه ورزشی ایالات متحده، و‌ پر بیننده‌ترین برنامه تلویزیونی آمریکا، مسابقه سوپر بول، روز یکشنبه ۲۴ بهمن با استقبال هواداران و حضور پرشور علاقمندان در حومه لس انجلس برگزار می‌شود.

پنجاه و‌ ششمین سوپربول، فینال لیگ فوتبال آمریکایی، در ورزشگاه تازه ساز سوفای، استادیوم خانگی تیم لس آنجلس رمز برگزار خواهد شد. تیم‌های «لس آنجلس رمز» و «سینسیناتی بنگالز» در این دیدار تماشایی رقابت خواهند کرد. این مسابقه به دلیل جذابیت‌های خاصی، از جمله هنرنمایی خوانندگان مشهور در وقت استراحت بین دو نیمه و تبلیغات دیدنی و گران‌قیمت تلویزیونی، پربینده‌ترین رویداد ورزشی آمریکا است.

امسال قرار است خوانندگان هیپ‌هاپ به هنرنمایی بپردازند.

پیام‌های بازرگانی مسابقه سوپربول
پیام‌های بازرگانی مسابقه سوپربول

  • ۳۰ ثانیه تبلیغ، ۷ میلیون دلار

شبکه تلویزیونی سراسری ان.بی.سی. که امسال مسابقه سوپر بول را پخش می کند، آمار رسمی برای هزینه یک آگهی تبلیغاتی را منتشر نکرده است. اما گزارش های دقیق نشان میدهد، این‌ سوپربول گران‌ترین هزینه پیام‌های بازرگانی را به خود اختصاص داده است. تبلیغات تلویزیونی در میان بازی با یک میلیون و سیصد هزار دلار افزایش نسبت به سال گذشته به قیمت ۶.۸ تا ۶.۹ میلیون دلار برای هر ۳۰ ثانیه به فروش رسیده است. برای اولین بار شرکت‌های جدید و نوپا و ارزهای دیجیتال مانند اف.تی.ایکس، سوفای، ایی تورو، و‌ کریپتو دات کام‌، در سوپر بول ۲۰۲۲ در کنار کمپانی‌های بزرگ همیشه حاضر در این رویداد به تبلیغ می‌پردازند.

دلفین پیشگو در آکواریوم فلوریدا
دلفین پیشگو در آکواریوم فلوریدا
  • بازار پیش بینی

همچون‌فینال جام‌جهانی فوتبال ، پیش از دیدار سوپربول امسال یک دلفین نجات یافته در آکواریوم دریایی کلییرولتر در فلوریدا پیش بینی کرده است که تیم سینسیناتی بنگالز برنده سوپر بول ۵۶م خواهد بود. این دلفین که نیک نام‌دارد و‌برای ششمین بار برنده سوپربول را پیش بینی میکرد دو روز قبل از این مسابقه در اکواریوم فلوریدا با شنا کردن به میان پرچم دو‌ باشگاه، به سمت پرچم تیم سینسیناتی بنگالز رفت و‌این تیم را به عنوان قهرمان انتخاب کرد

کوارتر بک یا توپ پحش کن تیم سینسیناتی بنگالز
کوارتر بک یا توپ پحش کن تیم سینسیناتی بنگالز
  • بازار رجز خوانی

زک تیلور، سرمربی سینسیناتی بنگالز، ادعا کرد که تیمش آماده کسب قهرمانی در سوپربول است. جو باروز، کوارتربک یا توپ پخش‌کن ۲۵ ساله این تیم، نیز با اشاره به این که سینسیناتی بنگالز در این فصل بازی به بازی بهتر شده، برای تیم لس آنجلس رمز رجزخوانی کرد و به رقیب هشدار داد که نباید او و یارانش را دست کم بگیرد. سینسیناتی بنگالز به دنبال کسب نخستین جام قهرمانی سوپربول، با نام جام وینس لومباردی، است.

در آن سوی میدان لس انجلس رمز که به دنبال دومین عنوان قهرمانی اش در سوپربول است برای نخستین بار در زمین خود در لس آنجلس میزبان فینال لیگ فوتبال آمریکا، ان اف ال، است. این تیم آخرین بار در سال ۱۹۹۹ با نام تیم سینت لوئیز رمز به عنوان قهرمانی رسید. متیو استافورد، کوارتر بک باتجربه و ۳۵ ساله تیم ال ای رمز، نیز از عزم یارانش برای جشن قهرمانی در خانه این تیم سخن گفت.

ورزشگاه سوفای لس آنجلس میزبان سوپربول ۵۶م
ورزشگاه سوفای لس آنجلس میزبان سوپربول ۵۶م
  • تماشاگر به اندازه ظرفیت کامل استادیوم‌

به رغم شرایط فراگیری بیماری کووید-۱۹، پنجاه‌وششمین سوپر بول با ظرفیت کامل ورزشگاه یعنی ۷۰ هزار ۲۴۶ نفر برگزار خواهد شد. این در حالی است که مسابقه سوپر بول سال گذشته به دلیل همه‌گیری کرونا، عنوان کم تماشاگرترین سوپربول تمام ادوار را به خود اختصاص داد و‌ فقط ۲۵ هزار نفر توانستند در ورزشگاه ۷۵ هزار نفری ریموند جیمز فلوریدا حضور داشته باشند.

البته علاقمندان حضور در ورزشگاه سوفای، باید کارت واکسیناسیون یا آزمایش منفی کووید-۱۹ خود را هنگام ‌ورود به ورزشگاه ارایه دهند. در این‌ مسابقه ‌نیز همچون سال‌های گذشته تعداد زیادی از مأموران امنیتی به همراه تعداد بیشماری از نیروهای اف بی ای و پلیس محلی امنیت سوپر بول را در شهر اینگلوود در حومه لس انجلس را برعهده دارند.

XS
SM
MD
LG