لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
جمعه ۳۱ فروردین ۱۴۰۳ ایران ۰۶:۲۸

نیویورک جاینتس بر بام ان اف ال


نیویورک جاینتس بر بام ان اف ال
نیویورک جاینتس بر بام ان اف ال

شب گذشته استادیوم لوکاس اویل ایندیانا میزبان چهل و ششمین مسابقه سوپر بول بود.

دیداری که تکرار سوپر بول چهل و دوم هم به حساب میآمد. در این دیدار نیویورک جاینتس در حالی در برابر نیو اینگلند پتریوتس صف آرایی کرد که در سوپر بول سال ۲۰۰۸ موفق شده بود این تیم را شکست بدهد. مربیان و کوارتر بکهای دو تیم در ان دیدار هم حضور داشتند و برای همین این دیدار جنبه انتقامی پیدا کرده بود. در کوارتر نخست این بازی ابتدا پرتاب اشتباه تام بردی کوارتر بک پتریوتس در اند زون این تیم دو امتیاز را به نیویورک هدیه داد. نیویورکی ها به این هم بسنده نکردند و پاس الای منینگ رو ویکتور کروز تبدیل به یک تاچ داون کرد تا جاینتس این کوارتر را نه بر صفر به پایان ببرد. در کوارتر دوم در حالی که پتریوتس از دستیابی به تاچ داون عاجز بود توسط استیفان گوستکوفسکی یک فیلد گل به ثمر رساند تا اختلاف به شش امتیاز برسد. اما تنها هشت ثانیه مانده به پایان این کوارتر دنی وودهد پاس تام بردی را به تاچ داون تبدیل کرد تا نیمه نخست با برتری پتریوتس به پایان برسد. در بین دو نیمه مسابقه هم مدونا خواننده مشهور آمریکایی به اجرای زنده موسیقی پرداخت.
در کوارتر سوم تام بردی این بار آرون هرناندز را صاحب توپ کرد که تاچ داون او اختلاف را برای نیواینگلند به هشت امتیاز رساند. در ادامه لارنس تاینز یک فیلد گل برای نیویورک به ثمر رساند تا کار به کوارتر چهارم کشیده شود. در کوارتر چهارم در حالی که تنها ۵۹ ثانیه به پایان بازی مانده بود، احمد بردشاو، راننیگ بک ۲۵ ساله نیویورک با عبور از وسط مدافعان حریف تاچ داون پیروزی بخش نیویورک را تضمین کرد. این پیروزی چهارمین قهرمانی شاگردان تام کافلین را در لیگ ان اف ال به ارمغان آورد. در پایان این بازی الای منینگ کوارتربک نیویورک جاینتس عنوان ارزشمندترین بازیکن یا ام وی پی سوپر بول را به خودش اختصاص داد:
"من از قهرمانی در این مسابقات خیلی هیجان زده هستم. تو تیم من بازیکنایی هستند که دفعه اوله این عنوان رو به دست میارن بعضی ها هم دفعه دومشونه. این قهرمانی برای همه، مربیمون و کل مجموعه تیم هیجان انگیزه. این عنوانیه که یک نفره به دست نیومده و همه تیم در اون دخالت داشتند."
پاسهای منینگ در این دیدار ۲۹۶ یارد رو طی کرد و به دو تاچ داون ختم شد تا نیویورک برای چهارمین بار عنوان قهرمانی این مسابقات را به دست بیاورد.


XS
SM
MD
LG