لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
پنجشنبه ۹ آذر ۱۴۰۲ ایران ۰۲:۳۰

گرین بی و پیتسبورگ در سوپر بول


گرین بی و پیتسبورگ در سوپر بول
گرین بی و پیتسبورگ در سوپر بول

چهل و پنجمین مسابقه فینال لیگ کلی فوتبال آمریکایی ان. اف. ال. موسوم به سوپر بول، با حضور تیمهای گرین بی پکرز و پیتسبورگ استیلرز برگزار خواهد شد.

یکشنبه گذشته در دو دیدار قهرمانی دو کنفرانس لیگ ان. اف. ال. ابتدا گرین بی پکرز در خانه شیکاگو برز به میدان رفت که در آخر با نتیجه ۲۱ بر ۱۴ میزبانش را پشت سر گذاشت. در این دیدار آرون راجرز، کوارتر بک و یا توپ پخش کن گرین بی، خود نیز یک امتیاز تاچ داون به دست آورد تا در کنار پاسهای طلایی اش نقش یک ستاره را در پیروزی تیمش ایفا کند. گرین بی،در پایان نیمه نخست یا دو کواتر اول، با پیروزی ۱۴ بر صفر زمین را ترک کرد. در وقت سوم به تساوی صفر صفر رسید. اما شکست ۱۴ بر ۷ در وقت چهارم هم مانع از پیروزی پکرز در این دیدار و صعودش به سوپر بول نشد. در این دیدار راجی، مدافع ۱۵۵کیلویی گرین بی هم یک تاچ داون به دست آورد تا این تیم در سوپر بول به مصاف پیتسبورگ استیلرز برود.

در دیگر دیدار مرحله نمیه نهایی لیگ، تیم پیتسبورگ در مصاف با نیویورک جتس به برتری ۲۴-۱۹ دست یافت تا برای سومین بار در شش سال گذشته به سوپر بول راه یابد. در این دیدار بن روتلیزبرگر، کوارتر بک پیتسبورگ با ارسال پاسهایی به طول ۱۳۳ یارد، موتور محرک تیمش بود. پیتسبورگ استیلرز با شش عنوان قهرمانی در سوپر بول، رکورددار کسب جام لیگ ان اف ال محسوب میشود. چهل و پنجمین سوپر بول یا فینال بزرگ فوتبال آمریکایی در آرلینگتون ایالت تگزاس برگزار خواهد شد.

XS
SM
MD
LG