لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
شنبه ۱۸ آذر ۱۴۰۲ ایران ۱۲:۱۳

یک اسپانیایی در مسیر پیاده‌روی به قطر در ایران ناپدید شده است


سانتیاگو سانچز ۴۱ ساله.
سانتیاگو سانچز ۴۱ ساله.

یک مرد اسپانیایی که قصد داشت به مناسبت بازی‌های جام جهانی از مادرید تا دوحه پیاده‌روی کند، از سه هفته پیش که وارد ایران شده، ناپدید شده است.

خانواده سانتیاگو سانچز ۴۱ ساله روز دوشنبه با اعلام این خبر گفتند از روز اول اکتبر که او وارد خاک ایران شده، حساب واتس‌آپش به روز نشده است.

سانچز تا زمان ورود به کردستان عراق توانسته بود در ۱۵ کشور پیاده‌روی کند و تصاویر فراوانی در اینستاگرام از این پیاده‌روی هزاران کیلومتری به اشتراک بگذارد.

او یک روز پیش از ناپدیدشدن در سلیمانیه، کردستان عراق، صبحانه خورده بود. راهنمای او در سلیمانیه که نخواسته نامش فاش شود، به خبرگزاری آسوشیتدپرس گفته که او را نسبت به خطرات احتمالی سفر به ایران مطلع کرده بود.

قرار بود سانچز پس از ورود به خاک ایران، مهمان خانواده‌ای مریوانی شود که از طریق اینستاگرام با آنها آشنا شده بود.

خانواده این چترباز سابق و طرفدار پر و پا قرص فوتبال موضوع گم‌شدن او را با فدراسیون فوتبال اسپانیا و وزارت امور خارجه این کشور در میان گذاشته‌اند.

مقامات اسپانیایی نسبت به محل حضور سانچز اظهار بی‌اطلاعی می‌کنند و می‌گویند سفیر اسپانیا در تهران را مامور رسیدگی به وضعیت او کرده‌اند.

وزارت اطلاعات جمهوری اسلامی یک روز پیش از ورود سانتیاگو سانچز به ایران با انتشار بیانیه‌ای اعلام کرده بود ٩ تبعه خارجی را در ارتباط با اعتراضات جاری در ایران بازداشت کرده است.

XS
SM
MD
LG