لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
سه شنبه ۴ اردیبهشت ۱۴۰۳ ایران ۰۴:۴۵

کره جنوبی: پرزیدنت ترامپ برای مذاکره جدید دو کره مستحق تقدیر است


«مون جائه این» رئیس جمهوری کره جنوبی
«مون جائه این» رئیس جمهوری کره جنوبی

رئیس جمهوری کره جنوبی از پرزیدنت ترامپ به دلیل کمک به آغاز گفتگوهای دو کره پس از بیش از دو سال تقدیر کرد. او همچنین هشدار داد اگر کره شمالی به اقدامات تحریک کننده اش ادامه دهد با تحریم‌های شدیدتری مواجه خواهد شد.

«مون جائه این» رئیس جمهوری کره جنوبی گفت: «من فکر می کنم پرزیدنت ترامپ به دلیل تلاش برای برگزاری مذاکرات دو کره مستحق تقدیر است. من می خواهم سپاسگزاری ام را نشان دهم.»

استقبال با احتیاط کاخ سفید از مذاکرات دو کره؛ تقدیر سئول از ترامپ

گفتگوهای دو کره روز سه شنبه نوزدهم دیماه، پس از نزدیک به دو سال، در منطقه غیر نظامی بین دو کره برگزار شد. این مذاکرات در حالی برگزار شد که وضعیت شبه جزیره کره در ماه های اخیر، به دلیل آزمایشات موشکی و هسته ای کره شمالی بحرانی بوده است.

آزمایشات موشکی و آزمایش قویترین بمب هسته ای از سوی کره شمالی، شدیدترین تحریم های بین المللی را برای این کشور به دنبال داشته است.

در آخرین سری از تحریم ها، دسترسی کره شمالی به فراورده های نفتی و دستمزد کارگران این کشور در خارج از کشور به مقدار زیادی کاهش یافته بود. کره شمالی این تحریم ها را «اعلام جنگ» نامیده است.

روز سه شنبه دو کره توافق کردند مشکلاتشان را از طریق گفتگو حل کرده و برای جلوگیری از درگیریهای مرزی، مشاوره های نظامی را از سر بگیرند.

https://gdb.voanews.com/DB8B35EC-8161-4D0C-8176-61890B65E8A4.gif

XS
SM
MD
LG