لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
یکشنبه ۳۱ تیر ۱۴۰۳ ایران ۱۳:۴۲

جشنواره «فرهنگ دگرباشان سئول» با حضور هزاران نفر برگزار شد


سئول، کره جنوبی.
سئول، کره جنوبی.

هزاران شهروند کره جنوبی روز شنبه در مرکز شهر سئول، پایتخت کشور، در یک جشنواره دگرباشان جنسی و جنسیتی شرکت کردند. سفیر ایالات متحده در کره جنوبی نیز از آنها حمایت کرد.

شرکت کنندگان در جشنواره با ماسک‌هایی به رنگهای رنگین‌کمان و پرچم به‌ دست، به تماشای ۷۲ غرفه‌ای رفتند که گروه‌های مدافع حقوق بشر و باشگاه‌های دانشجویان دگرباش و سفارتخانه‌ها و نهادهای مذهبی و مترقی برپا کرده بودند. آنها همچنین در رویدادهای مرتبط با شبکه‌های اجتماعی حضور یافتند.

به گزارش رسانه های محلی، حدود سیزده هزار نفر در جشنواره «فرهنگ دگرباشان سئول» شرکت کردند. یکی از حاضران گفت که در ۳ سال گذشته به دلیل همه‌گیری کرونا به بسیاری از رویدادها نرفته بود، ضمن اینکه برچسب‌های ناروا به دگرباشان و حملات غیرمنصفانه به جوامع دگرباش نیز مشکل آفرین شده بود. این شرکت کننده افزود دیدار دوباره کسانی که در جشنواره می‌خندند و خوش بودند حس خیلی خوبی دارد.

فیلیپ گلدبرگ، سفیر ایالات متحده در کره جنوبی، در حمایت از این جشنواره روی صحنه رفت و سخنرانی کرد.

وی گفت: «من اینجا آمده‌ام برای ابراز تعهد قاطع ایالات متحده به پایان دادن به تبعیض در هر جایی که رخ میدهد... و تضمین اینکه با همه با احترام و انسانیت رفتار شود.»

سفیر آمریکا افزود: «ما همراه با شما برای مساوات و حقوق انسانی مبارزه خواهیم کرد».

همزمان، در یکی از خیابان‌های روبروی محل برگزاری جشنواره، شماری معترض یک گردهم‌آیی برگذار کردند که به گزارش خبرگزاری یون هاپ، دست‌کم ۱۵ هزار تن را در آن شرکت داشتند. آنها گفتند ناچار شده‌اند برای حفظ و حراست «اخلاقیات جنسی سالم برای کودکان» به محل بیایند. این معترضان به حضور سفیر آمریکا هم انتقاد کردند.

مطالب مرتبط

XS
SM
MD
LG