لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
پنجشنبه ۱۰ اسفند ۱۴۰۲ ایران ۱۳:۳۴

مرکز رسانه ای سوچی، کانون فعالیت رسانه های جهان


Sochi Main Press Center Busy Hub for Media
لطفأ صبر کنيد

No media source currently available

0:00 0:02:55 0:00
مرکز اصلی رسانه ها برای مسابقات المپیک سوچی در مجاورت پارک المپیک بنا شده است.

در واقع این احتمال هست که مطالب و گزارش هایی که در روزنامه محلی یا یک وبسایت خبری مطالعه می کنید، در این مرکز رسانه های المپیک در سوچی نوشته و تهیه شده باشد.

میخائیل دمین، مدیر عملیات رسانه ای مسابقات المپیک زمستانی سوچی می گوید: «هدف اصلی ما ارائه زیربنای فنی و آماده باش کامل برای خدمات رسانی به سازمان های خبررسانی بین المللی، روزنامه های جهان، و خبرنگاران تلویزیونی است. اگر از آن راضی هستید معنی اش این است که این پروژه موفق عمل کرده است.»

با آن که برخی خبرنگاران و کارمندان رسانه ها از وضع اتاق هایشان در هتل ابراز نارضایتی کرده اند، اما درباره مرکز اصلی رسانه ها در سوچی، چه در مورد طراحی آن و چه در مورد عملکردش، هیچ گونه شکایتی اعلام نشده است.

چارلز بل، گزارشگر انجمن سازمان ملی ناشران روزنامه-سازمانی که به 200 روزنامه آمریکایی خدمات رسانی می کند- است. این دوازدهمین بار است که در مسابقات المپیک حاضر می شود.

او می گوید: «مرکز رسانه سوچی عالی است. کارکنان آنجا هنگام بروز مشکلات با اینترنت بسیار کمک رسان هستند. عکس های المپیک های قبلی را هم به شکل زیبایی در اطراف به نمایش گذاشته اند و این فضای خیلی خوشایندی را برای کار تشکیل می دهد.»

علاوه بر اتاق های بزرگی که 24 ساعته در اختیار خبرنگاران است، مرکز رسانه اتاق های کوچک و بزرگ دیگری هم دارد که برای کنفرانس های خبری با ورزشکاران و مقامات تعبیه شده است.

از آنجا که ساختمان مرکز رسانه حدود یک ساعت با مرکز شهر سوچی فاصله دارد، امکانات زیادی نیز در آن درنظر گرفته شده است. از جمله سوپرمارکت، خشک شویی، پستخانه، سالن ورزش، فروشگاه سوغاتی فروشی، و چندین رستوران و کافه، حتی یک مک دونالد. کارکنان دواطلبی که در این مرکز به کار مشغولند بسیار خوش برخورد و مسلط به چندین زبان هستند. اتاقی نیز با نور کم و صندلی های نرم برای استراحت کوتاه خبرنگاران و کارکنان رسانه ها در نظر گرفته شده تا بتوانند در میان کار طولانی دقایقی استراحت کنند.

جک گلگر، ادیتور تایمز ورزشی ژاپن است. او می گوید: «به نظر من سازماندهی بخش های مختلف اینجا، فوق العاده عالی است. طراحی بسیار عالی است و برای نیازهای روزانه کسانی که اینجا کار می کنند مناسب است.»

روزنامه نگاران مشغول به کار در این مرکز از این که می توانند به راحتی به سالن های سرپوشیده برگزاری مسابقات رفت و آمد کنند ابراز رضایت می کنند.

میخائیل دمین می گوید پس از مسابقات المپیک قرار است مرکز اصلی رسانه ای تحت یک تغییر و تحول اساسی قرار گیرد و کاربری اش عوض شود. او می گوید: «از این جا به عنوان یک محل کار جدا خوشم می آید. متاسفانه فقط برای دو ماه مورد استفاده قرار می گیرد و بعد کاملا بازسازی می شود. قرار است این ساختمان تبدیل به یک مرکز خرید شود.»

اتاق های کنفرانس با ردیف صندلی ها نیز قرار است تبدیل به سینما شود.
XS
SM
MD
LG