لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
چهارشنبه ۲۹ فروردین ۱۴۰۳ ایران ۰۴:۱۹

نجات سگهای سوچی توسط حیوان دوستان آمریکایی و روسی


Russians and Americans Use Internet to Save Sochi’s Stray Dogs
لطفأ صبر کنيد

No media source currently available

0:00 0:02:08 0:00
سگ های خیابانی در سوچی، شهر میزبان المپیک سوچی فراوانند. در خیابان ها پرسه می زنند و دم در رستوران ها و حیات خلوت خانه ها طلب غذا می کنند.

در هفته های اخیر، حدود صد هزار کارگر ساختمانی به خانه هایشان رفتند اما صدها سگ و گربه خیابانی را در بیرون رها کردند.
نادیا مایبورودا، سرپرست پناهگاه «پوو داگ» است. این پناهگاه به تازگی تاسیس شده. نادیا می گوید:‌ «تمامی پروژه های المپیک پایان یافتند. ساختمان سازها به خانه هایشان رفته اند اما سگ ها همچنان اینجا هستند.»
او به صدای آمریکا می گوید:‌ «ما اینجا آب و هوای معتدلی داریم و چون پیدا کردن غذا هم آسان است، سگ ها محیط مساعدی برای زندگی دارند.»

مدافعان حقوق حیوانات می گویند که مسابقات المپیک، سوچی را به صحنه کشتار سگ ها تبدیل کرد. در ماه اکتبر، شهر سوچی قرارداد گرفتن و معدوم سازی دو هزار سگ را با یک شرکت امضا کرد.

خانم مایبورودا می گوید:‌ «نحوه تصمیم گیری شهر مفید نبود. این که یک شرکت خصوصی سگ ها را از خیابان ها جمع کند آن هم در زمانی که هیچ جایی برای انتقالشان وجود ندارد، سازنده نیست. این شرکت سگ ها را معدوم می کند.»

دوستداران حیوانات در سوچی، در اقدامی برای مقابله با این کار، از طریق اینترنت اتومبیل هایی را برای انتقال ده ها سگ خیابانی به محل امن و یا نزد خانواده ها در شهرهای دیگر روسیه، سازماندهی کردند.

پناهگاهی برای سگ ها در خارج از سوچی
اولگ دریپاسکا، یک شهروند میلیاردر روس و عاشق سگ هاست. او در این میان وارد گود شد تا هزینه بازسازی پناهگاه سگ ها را فراهم کند. این پناهگاه اکنون میزبان بیش از صد سگ است.

پناهگاه «پوو داگ» یک صفحه فیسبوک هم دارد و از کسانی که مایلند سگ داشته باشند دعوت به پذیرفتن سگ های بی سرپرست می کند. این صفحه کاربران و علاقمندان زیادی دارد.

ده ها درخواست برای پذیرفتن سرپرستی سگ ها به این صفحه رسیده که ۹۰ درصدشان از کشور آمریکا است.

گاس کن ورتی، قهرمان اسکی و برنده مدال نقره اسکی اسلوپ، از کشور آمریکا دو عکس از سگ های سوچی را توییت کرده و از قصد خود برای بردن آن ها به خانه اش در ایالت کلرادو خبر داده است.

عکس این ورزشکار آمریکایی در حالی که چهار توله سگ در بغل دارد، چهار هزار بار توییت شده است.
XS
SM
MD
LG