لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
شنبه ۲۹ اردیبهشت ۱۴۰۳ ایران ۲۲:۲۲

نظر سنجی درباره ادوارد اسنودن در امریکا


امریکاییان درباره میزان دخالت امریکا در محدود کردن آزادی های مدنی مردم به عنوان بخشی از جنگ با تروریسم، به دو دسته تقسیم شده اند.

بیشتر مردم امریکا ادوارد اسنودن را افشاگر می دانند نه خائن. این نتیجه آخرین نظرسنجی است که دانشگاه کویینی پیاک روز چهارشنبه درباره این کارمند قراردادی سازمان امنیت ملی آمریکا اعلام کرده است. براساس این نظر سنجی ۵۵ درصد شرکت کنندگان، اسنودن را افشاگر و ۳۴ درصد خائن دانسته اند.

امریکاییان درباره میزان دخالت امریکا در محدود کردن آزادی های مدنی مردم به عنوان بخشی از جنگ با تروریسم، به دو دسته تقسیم شده اند. در حالی که ۴۵ در صد از شرکت کنندگان در نظرسنجی، دخالت دولت را در محدود سازی آزادی های مدنی بیش از حد لزوم دانسته اند، ۴۰ درصد از مردم می گویند دولت آمریکا به اندازه کافی دراین کار دخالت نکرده است.

این نظرسنجی عکس نتایج نظر سنجی مشابهی را نشان می دهد که این دانشگاه در سال ۲۰۱۰ انجام داد. در سال ۲۰۱۰ حدود دو سوم رای دهندگان اقدام های دولت را برای تأمین شایسته امنیت کشور کافی ندانسته بودند.

پیتر براون، معاون مؤسسه نظرسنجی دانشگاه کوینی پیاک در این باره گفت «چرخش انبوه» عقاید عمومی نشان دهنده «شوکی ست که پس از آگاهی از دامنه دخالت دولت به منظور جلوگیری از حوادث تروریستی آتی» بر مردم وارد آمده است.
XS
SM
MD
LG