لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
جمعه ۲۵ خرداد ۱۴۰۳ ایران ۰۱:۰۶

آتش‌سوزی‌های جنگلی کانادا هوای چند شهر آمریکا را دودآلود کرد


دود ناشی از آتش‌سوزی‌های جنگلی کانادا برای سومین روز متوالی آسمان شیکاگو را فرا گرفته است
دود ناشی از آتش‌سوزی‌های جنگلی کانادا برای سومین روز متوالی آسمان شیکاگو را فرا گرفته است

دود ناشی از آتش‌سوزی‌های طولانی‌مدت جنگلی در کانادا آسمان ایالت‌های غرب میانه و شرق آمریکا را فراگفته و در برخی مناطق شرایط «خطرناک» ایجاد کرده است.

به این ترتیب، نزدیک به یک سوم از مردم آمریکا روز پنجشنبه کیفیت هوای نامطلوب را تجربه می‌کنند.

به گزارش خبرگزاری رویترز، خدمات هواشناسی ملی آمریکا اعلام کرد که هشدارهای مربوط به کیفیت هوا تا نیمه شب برای بخش‌هایی از ایالات متحده، از ویسکانسین و شمال ایلینوی تا میشیگان در غرب میانه، تا نیویورک و سواحل شرقی کشور در جریان بود.

به بیش از ۱۰۰ میلیون نفر از ساکنان این مناطق توصیه شده تا فعالیت‌های طولانی مدت خود در فضای باز را محدود کنند و در صورت نیاز، اگر از بیماری‌های ریوی یا تنفسی رنج می‌برند، از ماسک استفاده کنند. به کودکان و سالمندان نیز توصیه شده که فعالیت‌های سنگین را به حداقل برسانند یا از آن خودداری کنند.

افرادی که در شهرهای بزرگ ایالات متحده مثل نیویورک، شیکاگو و فیلادلفیا زندگی می‌کنند احتمال دارد در طول روز آسمان دودگرفته و بوی سوختن چوب را تجربه کنند.

اریک ادمز، شهردار نیویورک در توییتر نوشت: «پنجشنبه اقدامات احتیاطی لازم را به عمل آورید. اگر مشکل سلامتی از جمله بیماری‌های تنفسی مثل آسم دارید، مدت زمانی را که خارج از منزل هستید کاهش دهید.»

صبح پنجشنبه، آسمان شیکاگو برای سومین روز متوالی تیره و تار بود. بنا بر گزارش سایت «آی‌کیو‌ایر دات‌کام» که آلودگی هوا را ردیابی می‌کند، کیفیت هوا در سومین شهر بزرگ ایالات متحده، که بدترین هوا را در بین شهرهای بزرگ جهان دارد، «ناسالم» است.

کانادا با بدترین شروع فصل آتش‌سوزی‌های جنگلی دست و پنجه نرم می‌کند، که انتشار دود آن موجب آلودگی هوا در بخش های وسیعی از ایالات متحده شده است.

XS
SM
MD
LG