لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
پنجشنبه ۹ آذر ۱۴۰۲ ایران ۱۲:۲۰

لنز هوشمند:اختراع گوگل برای تعیین میزان قند خون


لنز گوگل پایین آمدن قند خون را اعلام می کند
لنز گوگل پایین آمدن قند خون را اعلام می کند

با استفاده از لنزهای جدید بیماران دیابتی دیگر نیازی نخواهند داشت نوک انگشت خود را زخم کنند.

گوگل، غول دنیای اینترنت، می گوید سرگرم آزمایش یک لنز «هوشمند» است که می تواند پایین آمدن سطح قند خون افراد را به طور بصری به آنان هشدار دهد.

افراد مبتلا به دیابت یا مرض قند باید هر روز میزان قند خونشان را تحت نظر داشته باشند. عدم کنترل قند خون می تواند در درازمدت به چشم، کلیه و قلب آسیب برساند.

بیشتر افراد با گرفتن یک قطره خون از سر انگشت خودو آزمایش آن از میزان قند خونشان آگاه می شوند. اما پزشکان می کوشند برای این کار مایعات دیگر بدن – مثل اشک – را آزمایش کنند که آسان تر از گرفتن خون است.

روی صفحه بلاگ گوگل آمده است می توان براده ها و حس گرهای بسیار ریز و آنتن های باریک تر از تار موی انسان را در موادی که برای ساخت لنزهای نرم به کار می رود جا داد. هنگامی که لنز روی عدسی چشم قرار می گیرد، می تواند در هر ثانیه یک بار میزان قند خون را به فرد اطلاع بدهد.

گوگل می گوید آزمایش های بالینی متعددی انجام داده و اکنون در حال آزمایش نمونه های اولیه با نور ال ای دی است که موقع پایین آمدن قند خون برق می زند. پژوهش گران اپلیکیشن های جدیدی را در نظر دارند که می تواند این اطلاعات را از طریق اینترنتی در اختیار پزشک و بیمار قرار دهد.

شرکت گوگل می گوید هنوز سرگرم آزمایش تکنولوژی این روش است؛ با این همه امیدوار است در آینده بتواند بیماری قند را به نحوی بهتر و آسان تر کنترل کند.
XS
SM
MD
LG