لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
شنبه ۱۲ اسفند ۱۴۰۲ ایران ۰۷:۴۹

سیلی به استاندار سپاهی آذربایجان شرقی در مراسم معارفه؛ کاربران فضای مجازی واکنش نشان دادند


تصویری از سیلی به استاندار سپاهی آذربایجان شرقی.
تصویری از سیلی به استاندار سپاهی آذربایجان شرقی.

مراسم معارفه استاندار جدید آذربایجان شرقی، که از فرماندهان سپاه پاسداران است، روز شنبه و پس از آنکه یکی از حاضران در محل سخنرانی به صورت او سیلی زد، به تنش کشیده شد.

به گزارش رسانه ها، فردی که به عابدین خرم سیلی زد از نیروهای سپاه پاسداران است؛ اما گزارش ها در مورد اینکه او در حال حاضر در سپاه اشتغال دارد یا اینکه بازنشسته شده، متناقض است. خبرگزاری فارس نام او را علیزاده و از کارکنان نیروهای مسلح معرفی کرده است.

تصاویری که از صحنه سیلی خوردن استاندار جدید آذربایجان شرقی منتشر شده است نشان می‌ دهد مراسم برای دقایقی به تنش کشیده شده و برخی از حاضران در مخالفت و یا موافقت با استاندار جدید شعار می‌دهند. بر اساس گزارش ها، احمد وحیدی، وزیر کشور ایران در این مراسم حضور داشت.

عابدین خرم، استاندار جدید آذربایجان شرقی، بعد از جلسه معارفه و در توضیح سیلی خوردن از «علیزاده» گفت: «در خدمتگزاری راسخ‌تر خواهم شد.»

خبرگزاری فارس، نزدیک به سپاه پاسداران، بیانیه‌ای از سپاه عاشورا منتشر کرد که در آن رفتار سیلی‌زننده «سخیف و دون شأن» توصیف شده است.

بهمن ماه سال ۱۳۹۹ سیلی زدن یک نماینده مجلس به یک سرباز وظیفه راهور خبرساز شده بود.

در آن زمان ویدئویی از آن واقعه در شبکه‌های اجتماعی منتشر شد که نشان می‌داد علی‌اصغر عنابستانی به یک سرباز راهور به دلیل این که از ورود خودرو این نماینده مجلس به خط ویژه دروازه دولت در تهران جلوگیری کرده بود سیلی زد. آن ویدئو نیز واکنش‌های بسیاری را در شبکه‌های اجتماعی به دنبال داشت.

  • واکنش کاربران در فضای مجازی به سیلی خوردن استاندار آذربایجان شرقی

ویدئو سیلی زدن به استاندار جدید آذربایجان شرقی در شبکه‌های اجتماعی میان کاربران ایرانی مورد توجه قرار گرفت.

محسن ظهوری روزنامه‌نگار، با بیان این که هنوز کسی نمی‌داند دلیل سیلی خوردن استاندار چه بوده، نوشت: «ولی همه خوشحالند. به این می‌گویند حب به مسئولین در ایران.»

آرش نیکخو که خود را فعال محیط زیست معرفی کرده، با اشاره به آغاز ماه آبان و با استفاده از هشتگ «آبان خونین» نوشت: «استاندار آذربایجان در آبان فقط یک سیلی خورد و جوانان ما گلوله.»

جواد حیدریان،‌ روزنامه‌نگار، با اشاره به سوابق عابدین خرم نوشت: «استاندار جدید آذربایجان شرقی که چک خورد، از جمله نیروهای سپاه پاسداران بوده که در سوریه توسط داعش اسیر شد.»

آزاده مختاری، دبیر سرویس اجتماعی رکنا با اشاره به نقل قولی از خبرگزاری فارس نوشت: «همسر فردی که سیلی زد، روزگذشته برای تزریق واکسن کرونا به یکی از مراکز درمانی استان مراجعه کرده که در آن مرکز، به علت نبود واکسیناتور زن، یک ...مرد اقدام به تزریق واکسن برای همسر وی کرده که همین موضوع، باعث عصبانیت شدید نامبرده شده.»

امید رحیمی که خود را روزنامه‌نگار مستقل معرفی می‌کند، نوشت: «کتک‌کاری سرداران سپاه ... با این‌که اونی که سیلی زد خودشم سپاهی بود اما در اولین روز آبان دیدن این صحنه لذت‌بخش بود.»

کاربری به نام علیرضا افشار در واکنش به این اتفاق نوشت: «بی‌آبروترین دولت تاریخ ایران، دولت رئیسی است.»

کاربری به نام رضا خسروآبادی با بیان این که یک سردار سپاه از یک سرهنگ سپاه سیلی خورد، نوشت: «اداره کشور دست دانشگاه امام صادق و سرداران سپاه افتاده، ایران برای حل بحران‌های موجود به جای نظامی‌ها نیاز به افراد متخصص و شایسته‌سالار دارد.»

XS
SM
MD
LG