لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
دوشنبه ۳۱ اردیبهشت ۱۴۰۳ ایران ۲۳:۲۰

واکنش‌های گسترده در شبکه‌های اجتماعی؛ بیوک میرزایی پس از «قالتاق» نامیدن اژه‌ای عذرخواهی کرد


عکس گرفته شده از ویدئو
عکس گرفته شده از ویدئو

بیوک میرزایی، بازیگر سرشناس سینما و تلویزیون، با «قالتاق» نامیدن رئیس قوه قضاییه ایران واکنش‌های گسترده ای در میان کاربران شبکه‌های اجتماعی برانگیخته است.

آقای میرزایی که در یک برنامه زنده تلویزیون دولتی ایران حاضر شده بود، در بخش شناخت چهره‌ها، با دیدن تصویر غلامحسین محسنی اژه‌ای او را «اون قالتاق» نامید.

بیوک میرزایی همچنین با مشاهده عکس علی لاریجانی، رئیس پیشین مجلس شورای اسلامی، گفت «لاریجانی‌ها دیگه»، و در پی اصرار مجری نام او را «قاسم لاریجانی» عنوان کرد.

این ویدئو و واکنش‌های این بازیگر سینما و تلویزیون، دستمایه طنز میان کاربران ایرانی در شبکه‌های اجتماعی، به‌ ویژه در توییتر، شده است و با به کار بردن هشتگ «اون قالتاق» به این موضوع پرداختند.

اما همانطور که برخی کاربران شبکه های اجتماعی پیش‌بینی کرده بودند، آقای میرزایی ساعاتی بعد مجبور به عذرخواهی یا به تعبیر برخی «اعتراف تلویزیونی» شد .

عمار ملکی، تحلیل‌گر سیاسی، در توییتی در واکنش به این ویدئو نوشت، همه می‌دانند مملکت دست «اون قالتاق» و «اون قاسم» و «اون قاتل» است و «دیگر از دل به زبان آمده» است و «در برابر دوربین هم خواسته و ناخواسته خود را عیان می‌کند.»

مصطفی عزیزی، کارگردان پیشین سریال‌های تلویزیونی در ایران، با تکرار اصلاحات مورد استفاده بیوک میرزایی، نوشت: «این بابا اون قالتاقی است که با قاسم لاریجانی (ترکیب قاسم سلیمانی و علی لاریجانی) مملکتی را خانه خراب کردند.»

علی ملیحی، روزنامه‌نگار، با پیش‌بینی عذرخواهی اجباری آقای میرزایی از اژه‌ای گفت: «به زودی: دیدار صمیمانه بیوک میرزایی با اون قالتاق».

کاربرانی نیز به گاز گرفته شدن عیسی سحرخیز توسط محسنی اژه‌ای در جلسه هیئت نظارت بر مطبوعات در سال ۸۵ اشاره کرده‌اند.

کامبیز غفوری، روزنامه‌نگار، به طنز نوشت: «سوال امتحانی سال‌های پسا جمهوری اسلامی: - نام رئیس قوه قضائیه حکومت اسلامی که گاز می‌گرفت چه بود؟ +غلامحسین محسنی اژه‌ای - مردم او را چه می‌نامیدند؟ + اون قالتاق».

برخی کاربران نیز به «سوت بلبلی زدن» محسنی اژه‌ای اشاره کرده‌اند. مثلا کاربری به نام سینا شکوهی که نوشت:

اشاره او به این سوت زدن آقای اژه‌ای در سال ۹۸ است:

  • «عذرخواهی» بیوک میرزایی: خواستم به مهران رجبی بگویم «قالپاق» به «اون بابا» گفتم «قالتاق»

ساعاتی بعد، بیوک میرزایی در یک برنامه تلویزیونی دیگر در گفت‌وگویی تلفنی با همان مجری گفت: «من با مهران رجبی شوخی دارم و به دلیل زبلی وی، خواستم به او بگویم قالپاق، وگرنه «اون بابا» [محسنی اژه‌ای] به زندگی من خدشه‌ای وارد نکرده که بگویم قالتاق.»

توضیح او موجب خنده مجری شد و در حالی که سعی می‌کرد نخندد، گفت که خنده او هم به دلیل «شیطنت‌های مهران رجبی» است و «آن‌ورآبی‌ها»، «معاندان»، و «براندازان» منظرند ماهی خودشان را بگیرند.

عذرخواهی بیوک میرزایی چند ساعت پس از‌ «قالتاق» نامیدن اژه‌ای
لطفأ صبر کنيد

No media source currently available

0:00 0:01:05 0:00

هدیه کیمیایی، روزنامه‌نگار، نوشت: «صدا و سیما چند ساعت بعد از این که بیوک میرزایی به اژه‌ای گفت "اون قالتاق" برای اعتراف اجباری او را روی خط مصاحبه تلویزیونی آورد و او در میان سر تکان دادن مجری برنامه گفت: من اصلن قالتاق تو دهنم نمی‌چرخه، خواستم بگم قالپاق.»

عذرخواهی اجباری در برنامه‌های تلویزیونی در ایران امر نادری نیست و پیش از این نیز اتفاق افتاده است.

سعید ملکی، روزنامه‌نگار نوشت: «فقط حال بیوک میرزایی را الان باید جویا شد!»

XS
SM
MD
LG