لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
دوشنبه ۱۴ اسفند ۱۴۰۲ ایران ۱۰:۰۲

تیرانداز دانشگاه کالیفرنیای لس آنجلس می خواست سه نفر را بکشد


ویلیام کلوگ، استاد مهندسی که کشته شد.
ویلیام کلوگ، استاد مهندسی که کشته شد.

مرد متهم به تیراندازی مرگبار در دانشگاه کالیفرنیای لس آنجلس، یک "فهرست قتل" تهیه کرده بود که غیر از استاد دانشگاهی که در لس آنجلس کشت، زنی را هم پیشتر در مینه‌سوتا به قتل رساند.

به گزارش رویترز، چارلز بک رئیس پلیس لس آنجلس روز پنجشنبه گفت پلیس جناحی بعد از یافتن یادداشتی در صحنه جرم، دامنه جستجو را به مینه‌سوتا زادگاه او گسترش دادند و فهرستی را در خانه مظنون پیدا کردند. این فهرست سه نام داشت: کسی که در دانشگاه کالیفرنیا کشته شد، نام یک استاد دیگر دانشگاه و یک زن.

به گفته رئیس پلیس لس آنجلس، استاد دیگر در دانشگاه نبود و زنده ماند. اما آن زن چطور؟ پلیس برای تحقیق به خانه او رفت و با جنازه او مواجه شد که پیش از آن با گلوله به قتل رسیده بود.

مقامات پلیس اعلام کردند، میناک سارکار، ۳۸ ساله در حمله ای که موجب شد دانشگاه به مدت دو ساعت بسته شود، ویلیام کلوگ استاد مهندسی را هدف گرفت ، و سپس خودش را کشت.

بر اساس بلاگی که در ماه مارس توسط فردی به همین نام پست شد، انگیزه حمله ظاهرا اختلاف شخصی بود چرا که آنجا گفته شد که کلوگ رمز کامپیوتر متهم به قتل را پیشتر بدست آورده بود. در پست بلاگ آمده بود "دشمن تو دشمن من است. اما دوست تو می تواند صدمه بیشتری بزند. مراقب باش به چه کسی اعتماد می کنی."

پلیس لس آنجلس گفت: کارمندان دانشگاه می دانستند "سارکار" که در ۲۰۱۳ فارغ التحصیل شد، از آنها عصبانی بود. با این حال، مقامات یو سی ال ای می گویند چنین چیزی واقعیت ندارد و این فقط تصور خود او بود.

دانشگاه یو سی ال ای در بیانیه ای گفت کلوگ متاهل و پدر دو فرزند بود و تمام دانشگاه در از دست دادن سوگوار است.

دانشگاه کالیفرنیا موسوم به یو سی ال ای، بیش از ۴۳ هزار دانشجو دارد.

XS
SM
MD
LG