لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
پنجشنبه ۶ مهر ۱۴۰۲ ایران ۰۲:۲۲

شاکر بوری: سخت‌ترین چیزی که این روزها تجربه می‌کنم سکوت است


شاکر بوری

در آستانه سالگرد کشته شدن مهسا امینی در بازداشت گشت ارشاد و با افزایش فشارهای حکومتی بر خانواده‌های دادخواه و کنشگران مدنی، شاکر بوری، طنزپرداز که به‌تازگی آزاد شده، گفت این روزها سخت‌ترین چیزی که تجربه می‌کند، سکوت است.

شاکر بوری طنزپردازی که پیش از این در پی انتشار یک ویدئوی انتقادی بازداشت شده بود و اکنون به قید وثیقه آزاد است، در تازه‌ترین ویدئوی خود که یک‌شنبه پنجم شهریور منتشر شده، می‌گوید: «سخت‌ترین چیزی که این روزها دارم تجربه می‌کنم سکوت است. منی که عادت کرده بودم به هر اتفاق واکنش نشان بدهم.»

او با اشاره به ساختن بیش از «هزار ویدئو» با مضمون انتقادی در یک سال گذشته، می‌افزاید: «ولی هیچ چیز عوض نشد. نه کسی عوض شد، نه آن مشکل حل شد و نه کسی عذرخواهی کرد.»

این طنزپرداز با اشاره به آخرین ویدئوی خود که منجر به بازداشت او شد و در آن پارچه‌ای سفید به عنوان کفن پوشیده بود، اضافه می‌کند: «آن ویدئوهایی که ساختم صرفا یک فریادی بود که خودم را تخلیه کنم یک بخشی‌اش هم آگاهی دادن به آن افرادی که فکر می‌کردم نیاز دارند، وگرنه هیچ چیز عوض نشد» آن کفن هم قبر مرا کند.»

در ویدئوی تازه شاکر بوری که در صفحه اینستاگرام منتسب به کریم، برادرش، منتشر شده، این طنزپرداز او را «مونس این روزهای» خود معرفی می‌کند.

آخرین بخش از مجموعه طنزهای منتشرشده شاکر بوری در صفحه اینستاگرام و کانال یوتیوب او پیش از بازداشت، با عنوان «کفن‌پوش شدم برای پول» به انتقاد از برخورد مقامات جمهوری اسلامی با زنان مخالف حجاب اجباری پرداخته بود.

نخستین ویدئوی شاکر بوری پس از آزادی به همراه خواهرزاده خردسالش بود.

ویدیویی از دیدار شاکر بوری با خواهرزاده‌اش پس از آزادی از زندان
لطفأ صبر کنيد

No media source currently available

0:00 0:00:25 0:00


شاکر بوری، طنزپرداز منتقد جمهوری اسلامی اهل خوزستان، اوایل مرداد توسط اداره اطلاعات سپاه آبادان بازداشت شده بود.

XS
SM
MD
LG