لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
دوشنبه ۲۰ آذر ۱۴۰۲ ایران ۰۱:۰۵

جست و جوی هواپیمای مالزی همچنان ادامه دارد


تلاش برای یافتن هواپیمای مفقود مالزی روز یکشنبه نیز ناکام ماند.
نیروهای سوار بر نه هواپیما و هشت کشتی محوطه وسیعی از اقیانوس هند در غرب استرالیا را مورد تجسس قرار دادند و یک بار دیگر بقایای شناور بر آب را یافتند. اما مقامات استرالیایی گفتند که این بقایا، متعلق به ابزار ماهیگیری و چیزهای دیگر بود.

جست وجو برای هواپیمای بوئینگ ۷۷۷ چهار هفته است که ادامه دارد اما تاکنون چیزی که مرتبط با هواپیمای مفقود باشد یافته نشده است.

قرار است کشتی های بیشتر، از جمله یک کشتی مجهز به ابزار پیشرفته برای شناسایی دستگاه ضبط هواپیما، متعلق به ناوگان دریایی استرالیا، به گروه تجسس بپیوندد.

همزمان، ده ها تن از خانواده های چینی مسافران هواپیمای گم شده، مقامات مالزی را به مخفی کاری در افشای اطلاعات مهم متهم می کنند. دو سوم سرنشینان هواپیما چینی بودند.

جت هواپیمایی مالزی روز هشتم مارس، از کوالالامپور عازم پکن بود که ناگهان از روی رادارهای هوایی ناپدید شد. گفته می شود آخرین سیگنال های دریافتی از هواپیما از جایی هزاران کیلومتر دورتر از مسیرش فرستاده شده است.

مسئولان می گویند که هواپیما جایی در جنوب اقیانوس هند، به دور از خشکی سقوط کرده است. آنان در عین حال هیچ گزینه ای را، از جمله تروریسم یا هواپیماربایی، حذف نکرده اند.
XS
SM
MD
LG