لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
سه شنبه ۲۶ تیر ۱۴۰۳ ایران ۰۷:۵۵

برادر سامان پاشایی می‌گوید او احتمالا در بازداشت دچار «ضربه مغزی» شده است


سامان پاشایی، کشتی‌گیر
سامان پاشایی، کشتی‌گیر

برادر سامان پاشایی، کشتی‌گیری که به‌تازگی از زندان آزاد شده، می‌گوید او احتمالا در بازداشت اداره اطلاعات سنندج دچار «ضربه مغزی» شده است.

سردار پاشایی روز پنج‌شنبه ششم مهر در پیام‌رسان «ایکس» نوشت که «از طریق دوستانی که به ملاقات سامان رفته‌اند» متوجه شده که او «علائم سرگیجه، سردرد، و عدم تعادل» دارد.

به گفته سردار پاشایی، سامان در هشتمین روز بازجویی با «احتمال ضربه مغزی» و «بر روی ویلچر به همراه پنج مأمور اطلاعاتی» به بیمارستان سنندج اعزام شده بوده است.

سردار پاشایی تأکید کرده که «مسئولیت هر اتفاقی برای سامان بر عهده اداره اطلاعات سقز و سنندج است.»

برادر این ورزشکار که به طور موقت با وثیقه آزاد شده، افزوده «شهامت مأموران خامنه‌ای چیزی بیش از این نیست که چند نفری مردم بی‌گناه را با چشمان بسته در سلول‌های انفرادی شکنجه کنند.»

او خطاب به نیروهای حکومت جمهوری اسلامی گفته است: «بیرون از زندان هم توان روبه‌رو شدن با مردم را دارید یا باید به صد طریق هویت خود را پنهان کنید؟ ما انتقام این شکنجه‌ها را از شما می‌گیریم. باور کنید.»

سامان پاشایی پس از آزادی با سپردن وثیقه گفته بود «خاک بر سر آن دشمنی که به زندان دل بسته» است.

سردار پاشایی در تیر ماه بازداشت شده بود و به گفته برادرش، پیش از آن اعضای خانواده‌اش از جمله پدر و مادرش «بازداشت و بازخواست» شده بودند.

هم‌زمان، بخشی از دست‌نوشته‌های جواد روحی، معترضی که در زندان جان باخت، درباره شکنجه در بازداشت برای گرفتن اعتراف اجباری منتشر شده، که نوشته است محل یک جای کمرش که در سال ۱۴۰۰ جراحی شده بود، بعد از شکنجه باز شده بوده است.

XS
SM
MD
LG