لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
یکشنبه ۳ تیر ۱۴۰۳ ایران ۱۴:۴۷

اختصاصی | حسین و محمدحسین سپهری بازداشت شدند؛ فاطمه سپهری در بیمارستان


حسین سپهری و محمد حسین سپهری، به ترتیب نفر اول و نفر سوم از سمت راست
حسین سپهری و محمد حسین سپهری، به ترتیب نفر اول و نفر سوم از سمت راست

در حالی که فاطمه سپهری از زندان به بیمارستان انتقال یافته و به عمل فوری قلب باز نیاز دارد، برادر او به صدای آمریکا گفت که ماموران حکومت جمهوری اسلامی دو برادر دیگرش حسین و محمدحسین سپهری را بازداشت کردند.

اصغر سپهری، برادر این زندانی سیاسی، روز پنج‌شنبه ششم مهر با تأیید خبر بازداشت دو برادرش، به صدای آمریکا گفت که خواهرزاده‌هایش، یعنی فرزندان فاطمه سپهری بازداشت نشده‌اند.

او همچنین در توییتی نوشت: «نیروهای امنیتی با حضور در بیمارستان قائم مشهد، برادرم محمدحسین سپهری و برادر دیگرم حسین سپهری (نفر اول در سمت راست) را بازداشت کردند.»

محمدحسین سپهری، برادر فاطمه سپهری، در ساعات گذشته اعلام کرد نتایج عمل آنژیوگرافی نشان داده دو رگ از سه رگ اصلی قلب این زندانی سیاسی مخالف جمهوری اسلامی گرفتگی ۹۵ درصدی دارد و انجام عمل قلب باز ضروری است.

او همچنین در پیامی ویدئویی گفت: «خواهرم یک پیام داشت و از من خواست به علی خامنه‌ای بگویم آن علف هرزی که در سال ۵۷ در خاک پاک این مملکت رشد کرد و ما برایش همه چیز دادیم و حتی خون دادیم را تا از ریشه در نیاورم دست‌بردار نیستم! مرگ بر خامنه‌ای لعنت بر خمینی!»

فاطمه سپهری، زندانی سیاسی محبوس در زندان وکیل‌آباد مشهد، روز چهارشنبه در پی «ناراحتی قلبی» به بخش اورژانس بیمارستان قائم در مرکز خراسان رضوی انتقال یافت.

این زندانی سیاسی «در دو سال گذشته سه بار عمل جراحی انجام داده» که «سومین بار از طرف زندان» اعزام شده بود، اما پس از عمل جراحی با وجود این که پزشک معالج تأکید داشت «تکمیل دوره درمان باید خارج از محیط زندان باشد، زیرا فشار عصبی زندان روال درمان را کاملا متوقف می‌کند.» اما به گفته محمدحسین سپهری «متأسفانه آقایان نه تنها مخالفت کردند بلکه به روش‌های مختلف شکنجه‌هایی را اعمال کردند.»

فاطمه سپهری که در فاصله کوتاهی از کشته شدن مهسا امینی در بازداشت و آغاز اعتراضات سراسری در ایران بازداشت شد و بیش از یک سال است در زندان به سر می‌برد، پیش از بازداشت به صدای آمریکا گفته بود: «مردم جمهوری اسلامی را نمی‌خواهند و این بار کار را تمام خواهند کرد.»

فشار بر خانواده فاطمه سپهری و وخامت حال این فعال سیاسی در زندان، در حالی است که در روزهای گذشته یک زندانی دوتابعیتی در پی نقض حق درمان، در زندان اوین جان باخت.

XS
SM
MD
LG