لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
یکشنبه ۱۳ اسفند ۱۴۰۲ ایران ۱۴:۰۹

حکم اعدام سعید ملک پور به حبس ابد بدل شد


بنا به گزارش خبرگزاری ها، حکم اعدام سعید ملک پور، جوان ایرانی تبار مقیم کانادا به حبس ابد بدل شده است.

سعید ملک پور، جوان ایرانی مقیم کانادا در سال ۲۰۰۸ به ایران بازگشت اما در سال ۲۰۱۲ به اتهام طراحی تارنمای غیراخلاقی و اشاعه فحشا گناهکار شناخته و به اعدام محکوم شد.

بنا به گزارش خبرگزاری های بین المللی، ملک پور در تلویزیون دولتی ایران به طراحی و تبلیغ برای تارنماهای غیراخلاقی و پورنوگرافی اعتراف کرده بوده است.

محمود علیزاده طباطبایی در گفتگو با خبرگزاری نیمه رسمی مهر گفته است «موکلم با حکم دادگاه انقلاب به اعدام محکوم شده بود که حکم او در دیوان عالی کشور هم تائید شد. پس از تائید حکم، موکلم از کارهای خود توبه کرده و درخواست عفو کرده است».

محمود علیزاده طباطبایی، وکیل آقای ملک پور روز دوشنبه (۲۶ اوت) به خبرگزاری نیمه رسمی مهر گفته است با این توبه حکم اعدام سعید ملک پور به حبس ابد تبدیل شده است.

سعید ملک پور در شرایطی تا پایان عمر در ایران زندانی خواهد بود که همسر و دوستان و حتی مقامات دولتی در کانادا برای ممانعت از اجرای حکم اعدام و آزادی او رایزنی کرده بودند.

خبرگزاری مهر با انتشار فهرست بلندی از اتهامات سعید ملک پور همچون اهانت به مقدسات، اصول و ارزش های دینی، توهین و فحاشی به معصومین و اعتقادات اسلامی، گردآوری و انتشار محتوای ضداخلاقی و ضددینی و ده ها اتهام دیگر وی را مجرم و گرداننده «یکی از بزرگترین تارنماهای غیراخلاقی به نام آویزون» خوانده است.
XS
SM
MD
LG